הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדאל זכה בטורניר רומא עם 1:6, 3:6 על רוג'ר פדרר בגמר

שבוע לפני הרולאן גארוס, השור ממאיורקה דרס את יריבו המר ואסף תואר 7 מאז שחזר מהפציעה. יחזור לרביעייה הראשונה עם פרסום הדירוג החדש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.13 - 18:26
איתות לקראת הרולאן גארוס? נדאל על החימר של רומא (GETTYIMAGES)
איתות לקראת הרולאן גארוס? נדאל על החימר של רומא (GETTYIMAGES)
אחת היריבויות הגדולות ביותר של עולם הטניס מאז ומעולם סיפקה לנו הערב (ראשון) עימות חזיתי נוסף, אלא שבסופו התברר פעם נוספת כי מדובר בקרב מתמשך שיירשם בהיסטוריה כחד צדדי: שבוע לפני הרולאן גארוס, רפאל נדאל ורוג'ר פדרר נפגשו לקלאסיקו בגמר טורניר רומא, והשור ממאיורקה דרס את יריבו המר עם 1:6, 3:6 וזכה בתואר.

כמו במפגש הקודם שלהם העונה, באינדיאן וולס בחודש מרץ, גם הפעם הספרדי ניצח בקלות יחסית, ובכך העלה את מאזנו מול המדורג 3 בעולם ו-2 בטורניר ל-10:20 מהדהד. רבים אולי ציפו שהגמר הערב יהיה שחזור לאותו ערב לפני 7 שנים, כשהשניים נפגשו בגמר על החימר של בירת איטליה וסיפקו את הקרב הגדול ביותר בתולדות היריבות שלהם, שהוכרע אז רק אחרי 5 שעות. אבל השנים שחלפו מאז הורגשו היטב, והפעם השור ממאיורקה לא נתקל בהתנגדות מיוחדת.

הנצחון הזה הוא מתוק במיוחד, שכן הוא יעלה את נדאל לרביעייה הראשונה בדירוג העולמי שוב, והשלים זכייה שביעית ב-9 שנים בטורניר רומא. בנוסף, מאז שחזר מהפציעה, זהו הגביע ה-6 שהספרדי קוטף מתוך 8 טורנירים בהן השתתף.

אגב, גם בכל הנוגע למאזן ישיר במשחקי גמר נדאל השאיר לפדרר אבק, והערב הוא ברח ל-6:14 מולו במאני טיים. כבר במשחקון השלישי הספרדי האגרסיבי הצליח לשבור את יריבו ועלה ליתרון 1:2. פדרר לא מצא מענה ואחרי קצת יותר מ-20 דקות נדאל סימן וי על המערכה הראשונה עם 1:6.

גם המערכה השניה נפתחה באופן חד צצדי (למרות הזדמנויות שבירה לפדרר), ועד מהרה נדאל כבר החזיק ביתרון 0:3. רק במצב של 5:1 השוויצרי התעורר מעט, אבל שני המשחקונים שלקח רק דחו את הקץ, ובסופו של דבר נדאל לחץ על הדוושה פעם אחרונה וקינח עם 3:6 בסיום.