הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גראנד סלאם מספר 16 לסרינה, 4:6, 4:6 על שראפובה בפאריס

לראשונה מאז 2002, האמריקאית חגגה על החימר של הרולאן גארוס עם תצוגת תכלית. וויליאמס הגדילה את רצף הנצחונות שלה ל-31 משחקים ועשתה עוד צעד לעברו של השיא ההיסטורי של גראף (22 גראנד סלאמים). הגדולה בכל הזמנים?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.13 - 17:55
וויליאמס. מתקרבת לגראף (gettyimages)
וויליאמס. מתקרבת לגראף (gettyimages)

עוד מספר חודשים סרינה וויליאמס תחגוג את גיל 32, אבל עושה רושם שהיא רק מתחילה. בפעם ה-16 בקריירה וה-2 בצרפת, האמריקנית הניפה הערב (שבת) תואר גראנד סלאם כאשר גברה 4:6, 4:6 על מריה שראפובה בגמר של הרולאן גארוס. המדורגת הבכירה בעולם הוכיחה שוב שהיא הכי גדולה בדורה, אולי הטובה אי פעם.

עד השנה, החימר של צרפת לא עשה טוב לוויליאמס. רק פעם אחת היא חגגה זכייה ברולאן גארוס עד הערב, ב-2002 כאשר היריבה מהעבר השני הייתה אחותה ונוס. אלא שבחודשים האחרונים נדמה שסרינה הגיעה לכושר שיא, עם רצף ניצחונות שהוארך ל-31, הכי הרבה משחקים רצופים שהאמריקנית רשמה בקריירה.

אם בשנה שעברה סרינה הפסידה בפריס כבר בסיבוב הראשון, הרי שהפעם שום דבר לא עמד בדרכה. לא צריך להרחיב הרבה את הדיבור על העוצמות והיכולת הפיזית של האחות הצעירה לבית וויליאמס, ובכל זאת היא הוכיחה לכולם שהגיל המתקדם לא פוגע בשום דבר במשחק שלה. עם הזכייה ה-16 שלה, היא רחוקה רק שתי זכיות מכריס אברט ומרטינה נברטילובה במקום השני ברשימת כל הזמנים (בעידן התחרויות הפתוחות), כאשר בפסגה ממשיכה לשבת שטפי גראף (22).

גם לשראפובה (2 בעולם) אין שום ברירה אלא להודות שהיא לא בליגה של וויליאמס. מאז 2004 היא לא ניצחה אותה באף משחק, והחלום שלה לשמור על גביע הרולאן גארוס בו זכתה אשתקד התנפץ כמו חבטת הגשה מושלמת של האמריקנית. הרוסייה תחזור לווימבלדון ותנסה שוב, אבל נכון לעכשיו היא לא זכתה באף גראנד סלאם יותר מפעם אחת.

מהלך המשחק:
סרינה איימה לשבור על האפס מיד עם פתיחת המשחק, אבל שראפובה התעשתה מהר ושמרה על משחקון ההגשה כדי לעלות ל-0:1. הרוסייה ניצלה את המומנטום כדי לשבור את ההגשה, אלא שוויליאמס שברה פעמיים ברציפות בדרך ל-2:4. שראפובה שברה בחזרה והשוותה, אבל מצעד השבירות המשיך וסרינה ברחה ל-4:6 בסט הראשון.

האמריקנית השיגה את השבירה הרביעית שלה במשחק (מתוך 15 הזדמנויות שבירה) כדי לעלות ל-1:2 בסט השני. שראפובה נתנה פייט בכל משחקון ולא איפשרה לסרינה לברוח, אבל לא הצליחה לקחת שבירה נוספת. כשהיא מגישה לניצחון, וויליאמס שיגרה אייס נהדר כדי להשלים את העבודה, וזה נגמר ב-4:6 נוסף אחרי שעה ו-46 דקות בסך הכל.