הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

15:00, שידור חי מווימבלדון כאן באתר: פדרר מול האנסקו

סיבוב 1 בלונדון: הפנומן ינסה לעבור את הרומני. לאחר מכן: נדאל ומארי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.13 - 13:51
פדרר. האלוף ישמור על התואר?
פדרר. האלוף ישמור על התואר?

שעתם היפה של חובבי הטניס שוב כאן. היום (החל מ-15:00, שידורים ישירים באתר) ייצא לדרך הגראנד סלאם היוקרתי מכולם, כאשר בלונדון תיפתח המהדורה ה-127 של טורניר ווימבלדון. אז מה מחכה לכם על הדשא באול אינגלנד קלאב ביום המשחקים הראשון? לא מעט אקשן.

  • החל מהיום ב-15:00: שידורים ישירים של טורניר ווימבלדון כאן באתר

מי שיפתח את המשחקים במגרש המרכזי הוא האלוף המכהן רוג'ר פדרר, אם תרצו, הטניסאי שנחשב במשך שנים למלך הבלתי מעורער של ווימבלדון. המדורג 3 בעולם יפגוש את הרומני ויקטור האנסקו (49 בעולם) ויקווה להתחיל ברגל ימין את המסע לעבר תואר גראנד סלאם 18 בקריירה ו-8 בלונדון. למרות האכזבה ברולאן גארוס, פדרר התאושש עם זכיה מסורתית בטורניר הדשא של האלה ומחר (שידור ישיר באתר) יפגוש ביריב לו לא הפסיד מעולם (0:5).

מעט אחרי פדרר, יעלה על הדשא גם רפאל נדאל שיתמודד במגרש מספר אחד מול סטיב דארסיס הבלגי (110) בעולם. רפא אולי מדורג רק 5 בטורניר, אבל מגיע ללונדון אחרי עוד זכיה ברולאן גארוס. כעת השור ממאיורקה יתפנה לתקן את הרושם מהטורניר שעברה אז הודח בצורה סנסציונית על ידי לוקאש רוסול הצ'כי.

ומה עם התקווה הבריטית? גם המדורג 2 אנדי מארי יחל את דרכו כבר ביום הפתיחה של האליפות עם קרב מול בנג'מין בקר (גרמניה, 105). הסקוטי רוצה להפוך לבריטי הראשון מאז פרד פרי ב-1936 שזוכה באול אינגלנד קלאב, והשנה כל מה שהוא צריך לעשות הוא לנצח משחק אחד יותר מבעונה שעברה. כזכור, ב-2012 מארי נכנע בסיום גמר דרמטי לרוג'ר פדרר. הבעיה שהיא שהסקוטי מגיע לאחר שהתאושש מפציעה רק לאחרונה, בממלכה מחזיקים אצבעות שהוא גם יישאר בריא.

נובאק דיוקוביץ' אמנם יתחיל את דרכו רק ביום שלישי אך ערב הטורניר הסרבי הוא הפיבוריט הגדול של סוכניות ההימורים. המדורג 1 בטורניר זוכה ליחס נמוך מאוד של 2.00 לזכיה בווימבלדון 2013. במקום השני נמצא אנדי מארי (4.50), אחריו רפאל נדאל (5.00) ואילו רוג'ר פדרר זוכה ליחס גבוה של 9.00.

מלבד הטניסאים הבכירים, צפויים מספר קרבות מסקרנים נוספים על הדשא. ג'ו ווילפריד טסונגה (6) יתחיל את המסע מול דויד גופין הבלגי, האלוף לשעבר לייטון יואיט יפגוש את סטניסלאס ואוורינקה, מרקוס בגדאטיס הוותיק יתמודד מול מארין צ'יליץ' ואילו יאנקו טיפסרביץ' וויקטור טרויצקי יתנגשו לדרבי סרבי חם.

גם אצל הנשים צפוי להיות מעניין, במיוחד לאור העובדה שערב הטורניר מתנהל קרב מילולי בין המדורגת 1 סרינה וויליאמס למריה שראפובה (3). השתיים שלחו "ברכות" אחת לשניה ולא חסכו בביקורת כלפי התנהלות הצד השני. השתיים יוכלו להיפגש רק בגמר, אך בסיטואציה שנוצרה קרב שכזה צפוי להיות מרתק במיוחד.

מיד לאחר משחקו של פדרר במגרש המרכזי תעלה עליו גם שראפובה שתפגוש בסיבוב הראשון את כריסטינה מלדנוביץ' מצרפת (37 בעולם). הרוסיה מחפשת זכיה שניה בטורניר אחרי שהניפה את התואר לראשונה כבר ב-2004. אגב, האלופה המכהנת סרינה תפתח מול מנדי מינלה מלוקסמבורג רק ביום שלישי.

המדורגת 2 בטורניר, ויקטוריה אזרנקה הבלארוסית, תפגוש את מריה ז'ואאו קולר (106). למרות העליונות שלה מול מרבית היריבות בסבב, אזרנקה מעולם לא הגיעה לגמר ווימלבדון. השנה היא מקווה כמובן לשבור את המנחוס אחרי שבשנתיים האחרונות נעצרה בחצי הגמר.

ומה אומרות סוכניות ההימורים על טורניר הנשים? גם כאן יש פיבוריטית ברורה. סרינה וויליאמס זוכה ליחס מגוחך של 1.40 בלבד. במילים אחרות, בעיני המהמרים רק סנסציה תמנע ממנה תואר נוסף. אחריה האמריקאית נמצאת שראפובה (7.00) ואחרי אזרנקה (8.00). הרחק מאחורי השלישיה המובילה נמצאת פטרה קביטובה (26.00).

משחקים בולטים נוספים ביום המשחקים הראשון: אנה איבנוביץ' - וירג'ין רזאנו, פטרה קביטובה - קוקו ונדנווגה, שרה אראני - מוניקה פיג, סלואן סטיבנס - ג'יימי המפטון,