הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בפדרר: ספורטאי חייב לשאוף לטוב ביותר

הפנומן לא נשבר מהשנה הקשה ומעלה זכרונות: "הניצחון הוא תמיד רגע יפה. יש דברים שאיש לא יוכל לקחת ממני"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.10.13 - 12:40
עדיין רעב לתארים. פדרר בווימבלדון ב-2012 (gettyimages)
עדיין רעב לתארים. פדרר בווימבלדון ב-2012 (gettyimages)

רוג'ר פדרר אמנם לא רשם הישגים מיוחדים בשנה האחרונה בסבב ואף חווה נסיגה למקום השביעי בעולם, אך עדיין אי אפשר לקחת לו את הרגעים הגדולים וכל ההצלחות שקצר במהלך הקריירה הארוכה שלו. פדרר, שאמור לקחת חלק בטורניר המאסטרס בלונדון במהלך נובמבר, התייחס לכמה מהישגיו הייחודיים בסרטון של ג'ילט.

 

"כל ספורטאי צריך להציב לעצמו מטרה - להיות הכי טוב שאפשר", אמר רוג'ר פדרר בראיון לפרויקט של הספונסרית. "להיות המדורג ראשון בעולם זה אחד הדברים הכי חשובים שהיו לי להשיג. הגעתי למעמד הזה וגם כעת איש לא יוכל לקחת זאת ממני. ההקרבה היא עצומה, אבל כאשר דורגתי ראשון בעולם ב-2004 זו היתה הרגשת סיפוק עצומה"

פדרר גם ציין את המשחק ה-1,000 בקריירה כאחד מהרגעים המיוחדים. "המשחק האלף שלי היה נגד דל פוטרו וזה עוד בלי מוקדמות, משחקי זוגות, סבב נוער וכדומה. פשוט משחק בין שני גברים, זו מהות הטניס", אמר הפנומן השווייצרי. פדרר גם נזכר ביום שבו שבר את השיא של פיט סמפראס, 286 שבועות בראשות הדירוג העולמי.

"האמנתי בעצמי וביכולות שלי, השקעתי המון באימונים ולעולם לא התייאשתי בשום רגע", שיחזר פדרר. "דיוקוביץ' ניצח 40 משחקים רצופים, נדאל המשיך לשלוט על החימר ומארי שיחק את הטניס הטוב בחייו, אבל זה לא שבר אותי. האמנתי שאם אשחק כמו שצריך, אז אנצח, אדורג שוב במקום הראשון ואזכה בווימבלדון וכך זה היה ב-2012. זכיתי ב-76 תארים, אבל זה לא מספיק. אני כל הזמן רוצה להשיג עוד ועוד תארים נוספים, זה רק כי הניצחון הוא רגע יפה בחיים".