הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אוסטרליה: נדאל, מארי, פדרר ואזארנקה העפילו

המדורג 1 בעולם ניצל פרישה מוקדמת של טומיץ', הבריטי והשווייצרי ניצחו בקלילות. גם דל פוטרו וטסונגה עלו. יואיט ואיסנר הודחו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.01.14 - 12:23
נדאל, ניצל פרישה מוקדמת (GETTYIMAGES)
נדאל, ניצל פרישה מוקדמת (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי שהפייבוריטים לזכיה, נובאק דיוקוביץ' וסרינה וויליאמס, העפילו לסיבוב השני בקלילות, היום השני של אליפות אוסטרליה הפתוחה היה שייך לטוענים לכתר. בגברים, רפאל נדאל, אנדי מארי ורוג'ר פדרר לא התקשו להעפיל לשלב הבא, בעוד שחואן מרטין דל פוטרו איבד מערכה לפני שעלה. לעומתם, חביב הקהל, לייטון יואיט, סיים את דרכו כבר אחרי משחק אחד. אצל הנשים, ויקטוריה אזארנקה, אלופת השנתיים האחרונות, דווקא נאלצה להזיע, אבל ידעה לפלס את דרכה לסיבוב השני. גם אגניישקה רדוואנסקה שמטה מערכה, אבל גם היא תהיה בשלב הבא.

גברים

ההגרלה זימנה לרפאל נדאל (ספרד, 1) משחק לא פשוט בסיבוב הראשון בדמות מפגש עם ברנרד טומיץ' (אוסטרליה, 57), אבל בפועל התברר כי השור ממאיורקה כלל לא נאלץ להתאמץ. 39 דקות לקחו לרפא לנצח 4:6 את המערכה הראשונה, בסיומה הודיע טומיץ' כי הוא לא יכול להמשיך בשל פציעה. נדאל יפגוש בסיבוב השני את המדורג 570 בעולם, האוסטרלי טנאסי קוקינאקיס, שניצח ב-4 מערכות את איגור סיסלינג (הולנד, 73).

אנדי מארי (בריטניה, 4) חזר מפציעה בגבו רק לאחרונה, אבל מול גו סואדה (יפן, 112) אי אפשר היה לשים לב לכך. אלוף ווימבלדון המכהן, שמחפש תואר מייג'ור שלישי בקריירה, דרס את יריבו 1:6, 1:6, 3:6 בתוך 87 דקות בלבד. בשלב הבא הוא יפגוש את וינסנט מילו (צרפת, 267) או את וויין אודסניק (ארה"ב, 139).

רוג'ר פדרר (שווייץ, 6), שמנסה להתאושש מהשנה הרעה בקריירה האדירה שלו, פתח את דרכו במלבורן מול ג'יימס דקוורת' (אוסטרליה, 133) ותוך 106 דקות סגר עניין עם 4:6, 4:6, 2:6, למרות שהכניס את הסרב הראשון באחוזים רעים (58). בשלב הבא יחכה לפדרר בלאז קבצ'יץ' (סלובניה, 99) שניצל את פרישתו של ראדק סטפאנק (צ'כיה, 44) כדי להעפיל. סטפאנק ניצח בשתי המערכות הראשונות, אך המזל לא היה לצידו והוא נאלץ להודיע על פרישה אחרי שפציעה גרמה לו לתבוסה בסט השלישי ולפיגור מוקדם בסט הרביעי.

חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה, 5), מי שצפוי לפגוש את רפאל נדאל ברבע הגמר, הפסיד 7:6 לראיין וויליאמס (ארה"ב, 130) בסט הראשון, אבל ידע להתעשת ועם 3:6, 4:6, 4:6 המשיך הלאה. הארגנטיני הנהדר יתמודד בסיבוב הבא מול רוברטו באוטיסטה (ספרד, 62) שדרס ב-3 מערכות (2:6, 1:6, 1:6) את טים סמייצ'ק (ארה"ב, 90).

ג'ו ווילפריד טסונגה (צרפת, 10) יהיה גם כן בסיבוב השני אחרי שגבר 5:7, 3:6, 3:6 על פליפה וולאנדרי (איטליה, 70). הוא יפגוש את תומאס בלוצ'י (ברזיל, 129), שניצל פרישה של ג'וליאן רייסטר (גרמניה, 88).

מדורג בכיר אחר שחולם על הופעה יפה במלבורן, מילוש ראוניץ' (קנדה, 11), דווקא איבד מערכה, אבל גם הוא העפיל בסופו של דבר אחרי 6:7, 1:6, 6:4, 2:6 על דניאל חימנו-טרבר (ספרד, 77). הנפיל הקנדי יפגוש את ויקטור האנסקו (רומניה, 76) שניצח 6:7, 6:7, 3:6 את פיטר גויובצ'יק (גרמניה, 135).

ויש גם מיני-הפתעות. לייטון יואיט (אוסטרליה, 43), יקיר הקהל במלבורן, כבר חזר מפיגור שתי מערכות מול אנדראס ספי (איטליה, 24), אך קרס במאני טיים והפסיד 7:6, 6:3, 5:7, 5:7, 7:5. ספי, ששבר את ליבם של האוהדים, יפגוש את דונלד יאנג (ארה"ב, 91) שניצל פרישה של רובין האסה (הולנד, 45).

גם ג'ון איסנר (ארצות הברית, 13) סיים את דרכו כבר בסיבוב הראשון אחרי שפרש במצב של 6:2, 7:6 מול מרטין קליזאן (סלובקיה, 106). האחרון יפגוש בשלב הבא את בלאז רולה (סלובניה, 185) שהפתיע את פדריקו דלבוניס (ארגנטינה, 55) עם 4:6, 2:6, 5:7.

נשים

הטניסאיות הבכירות בסבב רגילות לפתוח את טורנירי המייג'ור עם ניצחונות קלילים, אך זה לא היה המצב הלילה במשחקה של ויקטוריה אזארנקה (בלארוס, 2). אלופת השנתיים האחרונות נזקקה ל-106 דקות כדי לגבור 6:7, 2:6 על יואהנה לארסון (שבדיה, 91) בדרך לסיבוב השני, שם היא תתמודד מול השחקנית בעל השם המסובך ברבורה זאחלבובה סטרייקובה (צ'כיה, 84) שגברה ב-3 מערכות על סו-ווי השי (טייוואן, 86).

גם אגניישקה רדוואנסקה (פולין, 5) נאלצה לעבוד קשה, אבל בסופו של דבר השיגה את הכרטיס המיוחל לשלב הבא. הפולניה גברה 0:6, 7:5, 2:6 על יוליה פוטינצבה (קזחסטן, 112) בדרך למפגש עם אולגה גובורצובה (בלארוס, 98) שניצחה 0:6, 6:7 את אינג-אינג דואן (סין, 193).

עבור קרולין ווזניאקי (דנמרק, 10) החיים היו קלים הרבה יותר. היא דרסה 0:6, 2:6 את לורדס דומינגס לינו (ספרד, 72) בדרך למפגש עם כריסטינה מקהייל (ארה"ב, 62) שגברה 5:7, 4:6 על יאנג-יאן צ'אן (טייוואן, 232).

גם ילנה יאנקוביץ' (סרביה, 8) טיילה לסיבוב הבא עם 1:6, 2:6 על מיסקאי דוי (יפן, 89). בסיבוב השני תחכה לה המנצחת במפגש בין איומי מוריטה (יפן, 61) לנדיה קיצ'נוק (אוקראינה, 106).