לא נורא: נבחרת הדייויס תארח את ארגנטינה

ניתן לחלום על חזרה לבית העליון: בעקבות פציעתו של דל פוטרו, סלע וחבריו, יחד עם דחיפת האוהדים, יכולים להפתיע. המחבט הבכיר: חואן מונאקו (42). רם: "אנו יכולים לנצח כל יריבה בבית". המשחקים ייערכו ב-12-14 בספטמבר הקרוב

לירון בכר  08.04.14 - 13:16
תחילת כתבהקל זה ממש לא הולך להיות, אבל לנבחרת ישראל בדייויס יש סיכוי אמיתי לחזור לבית העליון: אחרי שניצחה 1:3 בסלובניה ועלתה לפלייאוף על חזרה לבית העליון, החבורה בכחול-לבן הוגרלה היום (שלישי) מול נבחרת ארגנטינה, אותה היא תארח בין ה-12 ל-14 בחודש ספטמבר הקרוב.

ארגנטינה אמנם נבחרת איכותית יותר מזו של אייל רן, אבל פציעתו של המחבט הבכיר, חואן מרטין דל פוטרו, נותנת לדודי סלע, אמיר ויינטרוב, אנדי רם ויוני ארליך את האפשרות לחולל הפתעה. בנוסף, העובדה כי המפגש ייערך על משטח קשה בישראל - משטח פחות אהוב על הדרום אמריקאנים - בהחלט צריכה להוסיף לאופטימיות אצל המארחת.

בעקבות היעדרותו של "דלפו", אלוף ארצות הברית לשעבר (2009), המחבט הבכיר של ארגנטינה נכון לעכשיו הוא חואן מונאקו, שמדורג במקום ה-42. מקום אחד אחריו בדירוג ה-ATP נמצא פדריקו דלבוניס, שחקן אשר ניצח בשנה שעברה את רוג'ר פדרר, ובמקום ה-61 נמצא קרלוס ברלוק. בהחלט שחקנים טובים, אבל לא כאלה שסלע ו-ויינטרוב לא יכולים לנצח בבית.

"מחכים לשחק בבית אחרי שנתיים של משחקי חוץ", אמר אנדי רם לאתר ערוץ הספורט. "יש התרגשות גדולה לארח נבחרת גדולה. כמו שאני תמיד אומר, אני מאמין שאפשר לעבור כל נבחרת כשמשחקים בבית מול הקהל הכי חם וטוב בעולם. הסיכויים שלנו גדלים כתוצאה מהפציעה של דל פוטרו. יחד עם זאת, יש להם נבחרת מנוסה עם שחקנים מעולים במאייה הראשונה. אנדי ויוני ימשיכו להביא את הנקודה הבטוחה, אפשר להמשיך לסמוך עלינו, למרות שזאת הפעם הראשונה מאז שאני משחק בנבחרת שאני קצת חושש, כי יוני ארגנטינאי והוא עלול למכור אותי". דודי סלע: "כיף לחזור לשחק בארץ אחרי כמה שנים. זו הגרלה קשה מאוד, אבל אני חושב שכל משחק מתוך המפגש יכול ללכת לכל צד כך שיש לנו סיכוי".

"אני שמח שסוף סוף אנחנו משחקים בבית", אמר הקפטן אייל רן, "עבדנו קשה מאוד כדי שתהיה לנו ההזדמנות לעלות שוב לבית העליון, ואני נרגש להתחיל בהכנות של הנבחרת למפגש הזה. לשחק בבית זה בונוס גדול עבור אוהדי הטניס וגם עבור השחקנים שיזכו לקבל את התמיכה וזה ייתן להם דחיפה אדירה. אני מקווה שהמפגש האחרון ייתן לשחקנים מוטיבציה לחודשים הקרובים. לארגנטינה יש קבוצה מצויינת עם שחקנים נהדרים, זה יהיה מפגש אטרקטיבי לקהל והזדמנות נהדרת לראות את השחקנים שלנו בפעולה. גביע דיוויס זה אירוע מיוחד והכל יכול לקרות".

שלמה גליקשטיין, מנכ"ל איגוד הטניס, הוסיף: "בשלב הזה כל הגרלה היא קשה. אנחנו משחקים בבית וזה מה שקיווינו ורצינו כל כך. זו הגרלה אטרקטיבית וסבירה בהחלט ביום נתון, הכל כמובן תלוי בהרכב שהם יופיעו איתו". אמיר ויינטרוב סיכם: "אני מאוד שמח על ההגרלה, סוף סוף משחקים בארץ ומאמין שאפשר לנצח".