הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תביאו את פאריס: נדאל זכה בטורניר מדריד

הספרדי כבר נקלע לפיגור מערכה אך גבר 6:2, 4:6, 0:3 על נישיקורי, שפרש, בדרך לזכיה הרביעית שלו. שראפובה אלופת הנשים עם 6:1, 2:6, 3:6 על סימונה האלפ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.05.14 - 22:23
מלך החימר. נדאל (GETTYIMAGES)
מלך החימר. נדאל (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

שבועיים לפני חבטת הפתיחה של אליפות צרפת הפתוחה, רפאל נדאל שלח הערב (ראשון) רמז נוסף לגבי מיהו המועמד הבכיר לזכות בגראנד סלאם השני של השנה. בפעם הרביעית בקריירה שלו, השור ממאיורקה הוכתר לאלוף טורניר מדריד אחרי שגבר בגמר 6:2, 4:6 0:3 על קיי נישיקורי היפני, שפרש במערכה השלישית.

למעשה המדורג מספר 1 בעולם שמר על תוארו מהשנה שעברה והשלים זכיה בתואר ה-27 בסדרת טורנירי המאסטרס 1000. הפתיחה דווקא לא ממש בישרה טובות למלך החימר. נישיקורי, המדורג 12 בעולם, נראה נהדר, התמודד עם העוצמות של יריבו ועם שתי שבירות לקח את הסט בתוך 36 דקות. סנסציה? לא ממש.

במערכה הבאה רפא התעשת, אך עדיין נאלץ להזיע מול היפני העיקש. הספרדי כבר פיגר 4:3, אך הצליח לשבור את הסרב של נישיקורי ואיזן. בהמשך הוא לקח גם את המשחקון הבא ומיד לאחר מכן שבר פעם נוספת בדרך ל-4:6 דרמטי. במערכה האחרונה ליפני נגמרו הכוחות ולבסוף הכאבים מהם סבל הכריעו אותו בדרך לפרישה במצב של 3:0. נדאל שוב בלתי מנוצח על החימר.

בטורניר הנשים מריה שראפובה הוכתרה בפעם הראשונה בקריירה לאלופת מדריד. המדורגת 9 בעולם גברה בתום גמר הפכפך 6:1, 2:6, 3:6 על הרומניה העולה סימונה האלפ (5 בעולם). עבור המדורגת 1 לשעבר מדובר כבר בניצחון 11 ברציפות על החימר. למעשה מאז 2011 היא הפסידה רק 3 פעמים על המשטח האדום, כאשר בכל המקרים זה קרה מול סרינה וויליאמס. ברולאן גארוס הן ייפגשו שוב?