רולאן גארוס: מריה שראפובה תפגוש בגמר את האלפ

אלופת 2012 חזרה מפיגור 1:0 וניצחה 5:7 ו-2:6 את ג'ני בושאר. הרומנייה תנסה לזכות בתואר גראנד סלאם ראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.06.14 - 19:25
בדרך לתואר? שראפובה (gettyimages)
בדרך לתואר? שראפובה (gettyimages)
תחילת כתבה

מריה שראפובה וסימונה האלפ ייפגשו בגמר רולאן גארוס 2014. כך נקבע הערב (חמישי) לאחר משחקי חצי גמר הנשים בפאריס. הרוסייה (8 בעולם) עלתה לגמר שלישי ברציפות ברולאן גארוס אחרי 1:2 על ג'ני בושאר הקנדית. מנגד, האלפ הרומנייה, שעשתה זינוק מטאורי העונה, תרשום הופעה ראשונה בגמר גראנד סלאם אחרי שגברה 0:2 על אנדראה פטקוביץ'.

מריה שראפובה - ג'ני בושאר 6:4, 5:7, 2:6
שראפובה, שזכתה עד כה פעם אחת בכל טורניר גראנד סלאם, פתחה רע מאוד את המשחק. הקנדית, שמדורגת במקום ה-16 בעולם, השיגה שבירה כבר במשחקון השלישי, שמרה על ההגשות ועלתה ל-1:3 מהיר. השמינית בעולם לא ויתרה והצליחה לחזור עם שבירה משלה ל-4:4. החיוך של שראפובה נעלם מיד אחר כך, כאשר בושאר עלתה ל-0:40 מהיר במשחקון בדרך לשבירה שניה. לאחר מכן הקנדית שמרה על ההגשות ועלתה ל-4:6.

המערכה השניה הייתה רוויית שבירות עם שלוש כאלה בארבעת המשחקונים הראשונים. שתיים מהן היו של שראפובה שעלתה ל-1:3. אלופת 2012 כבר עלתה ל-3:5, אלא שאז שוב איבדה את הראש ואפשרה לבושאר לאזן ל-5:5.

חכו זה לא הסוף. אחר כך הגיע תורה של המדורגת 16 למעוד ולהישבר. הפעם שראפובה לקחה זאת בשתי ידיים, שמרה שוב על ההגשות ואיזנה ל-1:1 במערכות עם 5:7. ווינר נהדר של שראפובה במשחקון הרביעי נתן לה יתרון משמעותי, 1:3 במערכה הרביעית. מכאן ואילך לבושאר נגמר האוויר. הרוסייה השיגה שבירה אחת נוספת וסגרה עניין עם 2:6 במערכה ו-1:2 בסיום.

סימונה האלפ - אנדראה פטקוביץ' 2:6, 6:7
עד השנה הנוכחית הישג השיא של האלפ בגראנד סלאם היה הגעה לשמינית הגמר באליפות ארצות הברית הפתוחה. השנה היא ריסקה את כל שיאיה האישיים. הרומנייה, שהגיעה באוסטרליה לרבע הגמר, טיפסה בחודשים האחרונים עד למקום הרביעי בעולם. היום היא רשמה הישג שיא נוסף בדמות עלייה ראשונה לגמר הרולאן גארוס.

האלפ לא התקשתה מול אנדראה פטקוביץ', שעשתה דרך יפה בפאריס. המדורגת 4 בעולם ובטורניר שברה את הגרמנייה כבר במשחקון הראשון ופעם נוספת במשחקון החמישי בדרך ל-1:5 מהיר ו-2:6 מוחץ במערכה הראשונה. פטקוביץ' התעוררה בסט השני והצליחה להלחיץ את האלפ כששברה במשחקון הרביעי ועלתה ל-1:3. פטקוביץ' כבר עלתה ל-4:5 ו-5:6, אך לא היוותה איום על ההגשות של האלפ, שכפתה שובר שוויון. הרומנייה עלתה ל-1:4 בשובר השוויון ולא הותירה סיכוי ליריבתה. שני ווינרים מרשימים של האלפ חתמו את המשחק עם 4:7 בטיי ברייק, 6:7 במערכה ו-0:2 במשחק כולו.