ג'וקוביץ' עשוי לפגוש את מארי בחצי, הגרלה קשה לישראליות

הגרלת ווימבלדון: שני הפיינליסטים מאשתקד יוכלו להיפגש כבר בחצי, גם פדרר ונדאל. גלושקו פותחת מול ליזיקי, פאר מול ווז'ניאקי. סלע יחכה לקוקושקין, עשוי לפגוש את נדאל בסיבוב השלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.14 - 13:50
לא יהיה לו קל. ג'וקוביץ' (GETTYIMAGES)
לא יהיה לו קל. ג'וקוביץ' (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

העולם כולו אולי עסוק בעיקר במונדיאל, אבל את המסורת האנגלית אי אפשר לשבור. ביום שני הקרוב תפתח בלונדון המהדורה ה-128 של טורניר ווימבלדון, אולי הגראנד סלאם היוקרתי מכולם. היום (שישי) נערכה ההגרלה הראשית של הטורניר שיימשך עד ל-6 ביולי.

מי ששובצו לאותו הצד של ההגרלה הם האלוף המכהן אנדי מארי (3 בטורניר) והמדורג 1 נובאק ג'וקוביץ' והמשמעות היא שהפעם נוכל לקבל שיחזור של גמר אשתקד כבר בחצי הגמר. מארי יחל את דרכו מול דויד גופין הבלגי (105 בעולם), בעוד נולה יפגוש בסיבוב הראשון של אנדי גולובב (54). אגב לסרבי יש הגרלה קשה יחסית שכן הוא גם עשוי לפגוש את תומאס ברדיך ברבע הגמר.

בצד השני של ההגרלה אפשר למצוא את רפאל נדאל (2) ורוג'ר פדרר (4). אמנם השניים מתקשים בשנים האחרונות על הדשא בלונדון, אבל אם הכל ילך כשורה הם יוכלו להיפגש גם כן בחצי הגמר. רפא, אלוף הרולאן גארוס, יפגוש בסיבוב הראשון את מרטין קליזן (57). בסיבוב השני הוא עשוי לקבל מפגש פיקנטי מול לוקאש רוסול, האיש שהדיח אותו כבר בסיבוב השני ב-2012. מי שיחכה לפדרר בסיבוב הראשון הוא פאולו לורנצי (81) שמעולם לא עבר את השלב הפותח בווימבלדון.

אצל הנשים סרינה וויליאמס (1) תנסה להתאושש מהטראומה בפאריס ובסיבוב הראשון תקבל הזדמנות לעלות את מפלס הביטחון מול אנה טטישווילי (ארה"ב, 113). אם לא יהיו הפתעות סרינה תוכל לפגוש את מריה שראפובה (5 בטורניר) כבר ברבע הגמר. הרוסיה, אלופת צרפת, תתמודד נגד סמנתה מארי (238) בסיבוב הראשון. המדורגת 2 נה לי תחל את דרכה מול פולה קניה (175). ויקטוריה אזרנקה (8) שנעדרה מהרולאן גארוס, חוזרת ותפתח מול מירנה לוצ'יץ'-ברוני (101).

ומה קורה אצל הישראלים? לצערן של שתי הטניסאיות הבכירות שלנו, הן זכו להגרלה קשה. יוליה גלושקו (82), שהרשימה בפאריס, תיאלץ לפגוש כבר בסיבוב הראשון את פינליסטית השנה שעברה סבין ליזיקי מגרמניה (19). שחר פאר (86) תחכה לקרוליין ווז'ניאקי הדנית (16), שמתקשה מאוד להרשים לאחרונה. אצל הגברים דודי סלע (107) יפתח מול מיכאיל קוקושקין הקזחי (50), שמעולם לא עבר את הסיבוב הראשון בווימבלדון. סלגע אגב עשוי לפגוש את רפאל נדאל בסיבוב השלישי, אם יגיע אליו.