הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בפעם השישית: סרינה וויליאמס אלופת ארה"ב, 0:2 על ווז'ניאקי

במגרש הביתי שלה, המדורגת 1 בעולם הוכיחה שוב עליונות בלתי נתפסת עם זכיה שלישית רצופה בתואר. 3:6 3:6 הספיק לסרינה לגראנד סלאם 18, כמו נברטילובה ואברט המיתולוגיות, והוכיח שוב: מדובר באחת הגדולות בהיסטוריה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.09.14 - 01:12
וויליאמס מקפצת עם הפרס (gettyimages)
וויליאמס מקפצת עם הפרס (gettyimages)

בזמן שבגזרת הגברים כל צמרת הטניס העולמי קרסה, בגזרת הנשים יש איזו אחת, טניסאית-על שחולשת ללא עוררין על הענף. הלילה (שני), היא גם נכנסה, ובצדק, לדפי ההיסטוריה. בפעם המי-יודע-כמה. סרינה וויליאמס זכתה באליפות ארה"ב הפתוחה בפעם השישית בקריירה, בפעם השלישית ברציפות וגרפה את תואר הגרנד סלאם ה-18 שלה. בכך, היא העמידה את עצמה בשורה אחת עם מרטינה נברטילובה וכריס אוורט שזכו גם הן ב-18 תארי מייג'ור. שלוש טניסאיות, שלוש ספורטאיות לפנתיאון, שלוש אגדות באחת השורות המפוארות אי פעם. אגב, היא ניצחה 3:6, 3:6 את קרוליין ווז'ניאקי (דנמרק, 11) בקרב קצרצר שיותר הזכיר זמנים של ג'ודו מטניס, וכשממול מתייצבת סרינה וויליאמס, כל יריבה הופכת לשורה אגבית בסטטיסטיקה. לא יותר.

המדורגת מספר 1 בעולם עברה שנה לא פשוטה בכלל, היא עפה בבושת פנים מכל אחד מטורנירי הגרנד סלאם ב-2014. באף אחד מהם לא הגיעה לרבע הגמר, כך שההגעה לרגע הזה לא היתה מובן מאליו עבורה. בסופו של דבר, המגרש בפלאשינג מדו כל כך אהוב עליה, הקהל הביתי מעודד ומעריץ וכשגמר הגברים נופל על כתפיים אלמוניות, פתאום סרינה וויליאמס מקבלת את מרכז הבמה באליפות. כאן, וכשהגביע מונח בצד, היא כבר לא יכולה לאכזב. האמריקנית פגשה את ווז'ניאקי 10 פעמים והמאזן ביניהן עומד כעת על 1:9 לוויליאמס. בנוסף לגביע הנכסף, סרינה תשלשל לכיסה לא פחות מ-4 מיליון דולר, סכום שיא.

תחילה עוד היה נראה שהדנית מהווה יריב כלשהו, שתי הטניסאיות שברו אחת את השניה 5 פעמים ברציפות במערכה הראשונה, אבל אז לסרינה נמאס. היא חיממה את הזרוע, הכניסה להילוך והתחילה לעשות את מה שהיא יודעת יותר טוב מכולן - לדרוס. ווז'ניאקי נמצאת בכושר נהדר, היא צפויה להשתתף במרתון ניו יורק הקרוב, היא הגיעה לגמר עם מאזן של 3:19 מאז משחקי ווימבלדון והיא עברה בדרך את שרה ארני ואת מריה שראפובה. ב-2009 היא הגיעה בפעם היחידה עד היום לגמר ארה"ב, אז היא הפסידה את התואר לקים קלייסטרס. בכל מקרה, היא תתנחם בהפסד לחברתה הטובה לאימונים, ובחזרה לעשירייה הראשונה בעולם.

מהלך המשחק:
כבר במשחקון הראשון, סרינה מעט הסתבכה, אבל הצליחה להציל את עצמה משבירה ראשונה. כבר במשחקון השני, הצליחה סרינה לשבור את הדנית ולעלות ל-0:2. מכאן התחילה נדנדה וכל אחת שברה את השנייה במשך 5 משחקונים רצופים, עד שלסרינה נמאס, והיא פשוט שמרה על המשחקון שלה בדרך ל-2:5. מכאן הדרך לניצחון במערכה ראשונה היתה קלה, 3:6 לסרינה.

המערכה השנייה המשיכה באותו המומנטום. סרינה שברה כבר במשחקון הראשון ועלתה ל-0:2. ווז'ניאקי הצליחה שלומר על המשחקונים שלה, ביחד עם האמריקנית. סרינה הגיעה למצב של 3:5, ווז'ניאקי הגישה כדי להישאר במשחק. השתיים נתנו את הראלי הארוך ביותר עד כה עם 26 חבטות, בסופו סרינה יצאה עם ידה על העליונה, זכתה לשאגות הקהל ודילגה ל-3:6, 0:2 במערכות ותואר אליפות ארה"ב.