הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא דמיינתי שאגיע עד כאן. אין לי מילים כרגע"

תואר גראנד סלאם מספר 18 לסרינה, שגברה 0:2 על ווזניאקי בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה: "אסירת תודה על כך שזכיתי בתואר סלאם השנה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.09.14 - 11:23
הגדולה בכל הזמנים? סרינה (GETTYIMAGES)
הגדולה בכל הזמנים? סרינה (GETTYIMAGES)

בעוד שבועיים היא תחגוג יום הולדת 33, לא פחות מ-15 שנה עברו מאז זכתה בתואר גראנד סלאם הראשון שלה, אבל היא עדיין כאן, ולא נראה שזה עומד להשתנות בקרוב. סרינה וויליאמס, ללא ספק אחת הטניסאיות הגדולות בכל הזמנים, זכתה להניף לפנות בוקר (בין ראשון לשני) את תואר המייג'ור ה-18 בקריירה העצומה שלה, כאשר הביסה 3:6, 3:6 את קרוליין ווזניאקי בגמר אליפות ארצות הברית הפתוחה.

בשלושת טורנירי הגראנד סלאם הקודמים השנה לא עברה סרינה את שלב שמינית הגמר, אבל במגרש הביתי שלה היא שוב היתה בלתי ניתנת לעצירה, בדרך לזכיה שלישית ברציפות ושישית בסך הכל. סרינה, שימו לב טוב, לא איבדה ולו מערכה אחת לאורך האליפות, כאשר באף מערכה לא איבדה יותר משלושה משחקונים. פשוט מדהים.

עם זכייתה בתואר המייג'ור ה-18, סרינה השתוותה לשתי אגדות טניס אחרות - מרטינה נברטילובה וכריס אברט. כעת, רק שטפי גראף (22) ומרגרט קורט (24) מקדימות את המדורגת 1 בעולם, שתנסה לכתוב פרק נוסף בסיפור האגדי בתחילת השנה הבאה, אז תיערך אליפות אוסטרליה הפתוחה.

"מעולם לא דמיינתי ששמי יוזכר לצד שמות כמו נברטילובה או אברט, מכיוון שהייתי רק ילדה קטנה מקומפטון עם חלום ומחבט", סיפרה סרינה הנרגשת. "מעולם לא דמיינתי שאגיע כל כך רחוק. התואר הזה אומר המון עבורי. אני אסירת תודה על כך שהצלחתי לזכות בתואר גראנד סלאם השנה, ואין מקום טוב יותר מבחינתי לזכות בתואר ה-18 מאשר בארצות הברית. באמת שאין לי מילים כרגע".

ווזניאקי, שנותרה ללא תואר גראנד סלאם גם אחרי הגמר השני בקריירה (הפסידה ב-2009 לקים קלייסטרס), לא יכולה היתה שלא לפרגן לטניסאית העל והחברה הטובה שעמדה מנגד, ואף עשתה זאת עם חוש הומור. "סרינה, את השארה עבורי על ומחוץ למגרש. כל הכבוד לך על הזכיה, ועכשיו המשקאות עלייך", אמרה הדנית בחיוך.