ככה נפרדים: רם וארליך קבעו 1:2 מול ארגנטינה. צפו בתקציר

אין יותר מרגש מזה: במשחקו האחרון בקריירה, אנדי רם סידר ביחד עם שותפו המיתולוגי 2:3 דרמטי במערכות והתפרק בסיום. נבחרת ישראל רחוקה רק ניצחון אחד מעלייה לבית העליון בדייויס. תתרגלו: זה הסוף של "אנדיוני"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.09.14 - 22:10
תחילת כתבה

סוף טוב - הכל טוב. אנדי רם נפרד הערב (שבת) מקריירה אדירה בנבחרת הדייויס עם ניצחון  3:6, 6:3, 1:6, 6:3 ו-3:6 על ארגנטינה ביחד עם שותפו יוני ארליך. הניצחון הזה העניק לישראל יתרון 1:2 על ארגנטינה כאשר מחר יתקיימו שני משחקי יחידים נוספים: דודי סלע נגד לאונרדו מאייר ובר בוצר מול קרלוס ברלוק כשהנבחרת צריכה רק נקודה אחת. לפחות על הנייר, הטניס הישראלי יחזיק אצבעות לסלע. אבל מי בכלל האמין שנגיע ליום האחרון ביתרון?

כמו תמיד, קרב הזוגות נמשך שעות ארוכות כשהמומנטום עבר מצד לצד. הישראלים אמנם היו טובים יותר ברוב שלבי ההתמודדות אבל התקשו לסגור את הסיפור בשלב מוקדם (נשמע מוכר לכם? כנראה ככה זה אצל יוני ואנדי). כל פעם כשנראה היה שהם בדרך לניצחון - הארגנטינאים חזרו לתמונה עם ניצחון משלהם, אבל זה לא עזר להם מול הניסיון הגדול של צמד הזוגות הכי גדול שהיה לנו.

השניים פשוט זכו בכדורים החשובים וראו את זה בעיקר במערכה החמישית, כולל נקודה גדולה שלמעשה סגרה את הסיפור וקבעה 2:5 במשחקונים. רם וארליך אולי לא הטניסאים הכי גדולים שהיו לנו, אבל הם בטח הזוג הכי מוצלח שצמח פה וכנראה יצמח פה.

השניים הללו פשוט מתואמים בצורה אופטימלית ואולי יותר חשוב מכך, יודעים להרים אחד את השני, ולדעת בדיוק מהן הנקודות החזקות והחלשות של השותף שלהם. כעת אחרי הפרישה הצפויה של רם (אולי הוא בסוף יישאר..), נבחרת הדייויס תצטרך לחשוב על פתרון אחר - דבר אחד בטוח - מפה זה כבר לא יהיה אותו דבר. אגב, באופן סימבולי, רם הגיש לניצחון ולאחר זכה בנקודה השתטח על הרצפה עם דמעות בעיניו. 

''הקרבתי הרבה בשביל הספורט, אני רוצה לנוח. הגיע הזמן אומרת אימי, הכל כבר מוכן לתלות את המחבטים", אמר רם לפני חמישה חודשים במסיבת עיתונאים מרגשת. אל תתפלאו אם איכשהו תראו רץ על המגרש אם ישראל תעלה לבית העליון ותארח בארץ. אי אפשר לדעת.

מהלך המשחק
רם וארליך נראו מצוין בפתיחה כשהגישו ועלו לרשת שוב ושוב בדרך ל-0:1. מיד אחר כך, הם ניצחו די בקלות גם משחקון ההגשה של הארגנטינאים. אחרי שני משחקונים חלשים שלהם, הארגנטינאים התעוררו וסיפקו חבטות מצוינות מהקו האחורי שהיו חזקות מדי עבור רם וארליך שנשברו. 2:1. משם, הם שמרו על ההגשה והישוו ל-2:2.

אנדי ויוני לא התרגשו, וחזרו לעניינים כששמרו על ההגשות שלהם ומשם המשיכו עם שבירה נוספת כשרם מסיים את הנקודה עם וולי נהדר. 2:4. רם הגיש במשחקו האחרון שלו בקריירה נראה מצוין עם אייס אחד מרשים במיוחד - 2:5. במשחקון השמיני היתה לישראל נקודת מערכה אבל דלבוניס וסבאז'וס חזרו לחיים וקבעו 5:3. בסופו של דבר, ארליך הגיש מצוין וישראל סגרה את המערכה - 3:6.

הארגנטינאים פתחו את המערכה עם משחקון מוצלח אבל אנדיוני שמרו גם כן על ההגשה וקבעו 1:1. המשחקון השלישי היה צמוד לאורכו והיתרון עבר מצד לצד עד שהארגנטינאים סגרו את הסיפור עם חבטה בין ארליך לרם - 1:2 לארגנטינה. כשהלחץ עליהם, רם וארליך עלו לרשת ורשמו שם נקודות יפות בדרך ל-2:2. כאן השתנה המומנטום - דלבוניס וסבאז'וס העלו את הרמה, שמרו על ההגשה ומיד גם שברו וקבעו 2:4. מכאן, הם טיילו ל-2:5 במהירות ולבסוף סגרו את המערכה עם 3:6 ארגנטינאי.

ישראל פתחה את המערכה השלישית בסערה ואחרי שבירה אחת ברחה ל-0:3 במהירות. הארגנטינאים שמרו על ההגשה אבל רם וארליך נותרו בפער של שבירה. במשחקון החמישי, ארליך התעלה וסיפק עבודה גדולה ליד הרשת כולל סמאש אדיר שקבע 1:4. משחקון אדיר של אנדיוני הסתיים בחבטה החוצה של סבאז'וס - שבירה נוספת, 1:5. משם, הם סגרו עניין עם טניס נהדר - 1:6.

דווקא אחרי הניצחון הקל - רם וארליך נעלמו לגמרי והארגנטינאים ניצלו את זה כדי לזכות ב-3 משחקונים רצופים ולעלות ל-0:3. הנקודה של המשחק הגיעה במשחקון הרביעי כשאנדי רם שלח כדור בין הרגליים ומשם הוא וארליך סגרו את הנקודה ליד הרשת - 3:1. שני צמדי הזוגות שמרו על ההגשות וקבעו 3:5 ואחרי 45 דקות, דלבוניס וסבאז'וס לא התרשמו וקבעו 3:6.

במערכה החמישית, רם וארליך שמרו על ההגשה במשחקון הראשון וקבעו 0:1, אבל הצמד בצד השני השיב עם משחקון די קל - 1:1. אז, הישראלים ניצלו חוסר ריכוז של היריבים ולאחר שגיאה כפולה של ארגנטינה, הושגה שבירה - 1:3. משם, הם המשיכו ל-2:4 ואז הגיע המשחקון השביעי שהיה דרמטי, כשהיתרון עובר מצד לצד אבל במאני טיים, אנדי רם סגר את הסיפור עם וולי נפלא שגרם לו לחגוג בטירוף - 2:5. בסיום, רם הגיש וסגר את המשחק -3:6 ניצחון במשחק כולו לישראל.