מאחורי כל גבר: הסיבה האמיתית לפרישת פדרר

השווייצרי הפתיע כשפרש מהגמר, אבל מאחורי הקלעים התחוללה דרמה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.14 - 12:09
פדרר מתנצל בפני הצופים בלונדון. המבחן יהיה בדייויס (gettyimages)
פדרר מתנצל בפני הצופים בלונדון. המבחן יהיה בדייויס (gettyimages)
תחילת כתבה

לא מעט סימני שאלה ריחפו אמש לאחר הודעתו המפתיעה של רוג'ר פדרר על פרישה מגמר טורניר סוף השנה. כזכור, השוייצרי אמור היה לשחק בלונדון במעמד היוקרתי מול נובאק ג'וקוביץ', המדורג מספר 1. כל זה, שבוע לפני גמר גביע דייויס בו שווייץ תפגוש את צרפת. לתדהמתם של 17 אלף צופים באצטדיון O2 בלונדון, עלה השוייצרי כשעה לפני פתיחת המשחק והודיע שהוא פורש.

פדרר כזכור, סובל מפציעה בגב, אך בנוסף לפציעה, ישנם דיווחים על מתיחות רבה השוררת דווקא בין פדרר לשותפו למשחק הזוגות, סטאניסלאס ואוורינקה. מתיחות שלטענת רבים, הוסיפה קיסם למדורה והיתה לאחד הגורמים לפרישה. טניסאי העבר ופרשן ESPN, ג'ון מקנרו, סיפר בשידור על הדרמה שהתחוללה מאחוריי הקלעים במשחק חצי הגמר, בו נפגשו השניים לקרב ראש בראש.

בשלב מסויים במשחק, ואוורינקה התפרץ לכיוון אחת השורות בקהל, אותה השורה בה ישבה מירקה, אישתו של פדרר. הטענה היא שאישתו של פדרר סיננה לכיוונו הערות שהוציאו אותו מריכוז. ואוורינקה המשיך להתווכח עם צוות השיפוט ואמר: "היא עשתה את זה גם בווימבלדון". גם לאחר המשחק הוא ופדרר התעמתו ארוכות בחדר ההלבשה, מה שמנע ממנו לקבל טיפול ראוי לגבו.

פדרר ביטל את כל הראיונות עימו וכבר היום אמור לטוס עם ואוורינקה לליל הצרפתית, שם ייערך מפגש הגמר בגביע הדייויס מול הצרפתים. אגב, מקנרו סיפר על העימות בחדר ההלבשה, אבל מי שפירסם את תוכן ההתפרצויות על המגרש הוא צוות צילום צרפתי. תחשבו לבד מה זה אומר, או עלול לומר. ביום שישי יחלו משחקי גמר הדייויס, אז נדע אם יש דברים בגו.