הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדאל ומארי בסיבוב השני, איבאנוביץ' בחוץ

אליפות אוסטרליה יצאה לדרך. 0:3 לספרדי על מיכאיל יוז'ני, גם השוויצרי טייל עם 0:3 על יאן-סון לו. ברדיך, אנדי מארי ושראפובה העפילו גם כן. גולביס הודח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.15 - 13:55
עשה את שלו. פדרר (gettyimages)
עשה את שלו. פדרר (gettyimages)
תחילת כתבה

"אני לא פייבוריט לזכייה בטורניר". המשפט הזה נאמר על ידי רפאל נדאל לפני פתיחת המשחקים באליפות אוסטרליה. ובכן, לאור היכולת שלו במשחק הפתיחה אין ספק שמדובר בהנמכת ציפיות. תחרות הגראנד סלאם הראשונה של השנה יצאה הלילה (בין ראשון לשני), כאשר במוקד ניצב משחקו של רפאל נדאל מול מיכאיל יוז'ני, שבעבר נמנה על הצמרת העולמית. רפא לא התאמץ יותר מדי ופירק 0:3 את הרוסי בדרך לסיבוב השני. גם רוג'ר פדרר, אנדי מארי, תומאס ברדיך וגריגור דימיטרוב עלו בקלות. אצל הנשים, אנה איבאנוביץ' ואנג'ליק קרבר עפו כבר בסיבוב הראשון. לעומתן, מריה שראפובה טיילה לשלב הבא.

גברים
רפאל נדאל (ספרד, 3) - מיכאיל יוז'ני (רוסיה, 49)
שעה ו-50 דקות הספיקו לשור ממאיורקה כדי לסגור סיפור מול הטניסאי הרוסי הוותיק. נדאל נראה נהדר, בעיקר במשחקוני ההגשה שלו. רפא זכה ב-89% מהנקודות בהגשה הראשונה וב-82% בהגשה השניה. שלוש המערכות היו יחסית זהות, כאשר נדאל השיג שתי שבירות בכל אחת מהן, 6 בסך הכל, כדי לעבור את יוז'ני בקלות עם 0:3 במערכות אחרי 3:6, 2:6, 2:6. אגב, בסך הכל זכה נדאל ב-91 נקודות לעומת 51 בלבד של יריבו. רפא יפגוש את טים סמיצ'ק (ארה"ב, 112), שניצח את לוק סאביל האוסטרלי (164) 6:7, 5:7, 4:6.

רוג'ר פדרר (שוויץ, 2) - יאן-סון לו (טאיוואן, 47)
בניגוד לנדאל, לפדרר זה לקח שעה ו-52 דקות כדי לגבור על יריבו מטאיוואן. המדורג מספר 2 בעולם הגיע בכושר מצוין לגראנד סלאם הראשון של השנה והציג יכולת נהדרת: 9 אייסים, 57 ווינרים ו-4 נקודות שבירה שנוצלו כהלכה הובילו את השוויצרי ל-4:6, 2:6, 5:7 קליל בדרך לשלב הבא. פדרר יפגוש בסיבוב השני את סימונה בוללי האיטלקי (מדורג 48), שניצח את חואן מונאקו.

אנדי מארי (בריטניה, 6) גבר 0:3 על יוקי באמברי ההודי, שהיה נרגש רק מעצם המעמד. באמברי, שמדורג במקום ה-317 בעולם, לא ויתר בקלות והיקשה מאוד על מארי. למרות המאמצים של הטניסאי ההודי, מארי השיג שתי שבירות במערכה הראשונה ואחת בשניה בדרך ל-3:6 ו-4:6. המערכה השלישית הייתה השקולה ביותר, כאשר באמברי הצליח לכפות שובר שוויון, בו נכנע לבסוף 7:3 ו-7:6 במערכה.

אלחנדרו פאייה (קולומביה, 101) קיווה להלחיץ את תומאס ברדיך הצ'כי, אך המדורג 7 לא נקלע לצרות מיוחדות. ברדיך ניצח 3:6, 6:7, 3:6 בדרך לסיבוב השני. גם הבולגרי גריגור דימיטרוב (10) עשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר, כשניצח 0:3 (2:6, 3:6, 2:6) את דסטין בראון מגרמניה (90). ברנרד טומיץ' (66), אחד השחקנים האהובים במלבורן, עלה לסיבוב השני עם 5:7, 7:6, 3:6, 2:6 על טוביאס קמקה הגרמני (95). איבו קרלוביץ' לא התקשה מול רובן בימלמנס הבלגי ועלה לאחר 4:6, 2:6, 4:6.

את ההפתעה הגדולה ביותר של סבב הגברים השיג ת'אנסי קוקינאקיס. האוסטרלי בן ה-18 זכה לתמיכה מקיר לקיר בדרך לניצחון דרמטי 2:3 על המדורג 13 בעולם, הלטבי ארנסט גולביס. האחרון כבר הוביל 0:1 ו-1:2 במערכות אחרי 5:7, 6:0, 1:6, אבל סיים את דרכו לאחר שקוקינאקיס ניצח 6:7 ו-6:8. גם ניק קיריוס (53), טניסאי אוסטרלי צעיר נוסף, עלה לסיבוב השני. קיריוס, שפרח לראשונה בווימבלדון 2014, כשהגיע לרבע הגמר, גבר 2:3 על פדריקו דלבוניס הארגנטיני. האוסטרלי, שמדורג 53 בעולם, יפגוש את איבו קרלוביץ' בסיבוב הבא לאחר שניצח 6:7, 6:3, 3:6, 7:6, 3:6.

תוצאות נוספות אצל הגברים
מרינקו
מאטוסביץ' (אוסטרליה, 81) - אלכס קודריאבצב (רוסיה, 127) 4:6, 7:6, 6:4, 5:7, 3:6; דויד גופין (בלגיה, 22) - מייקל ראסל (ארה"ב, 156) 3:6, 3:6, 7:5, 0:6; מרטין קליזן (סלובקיה, 34) - טאטסומה איטו (יפן, 89) 6:7, 2:6, 4:6; מקסימו גונסאלס (ארגנטינה, 98) - לוקאש לאצ'קו (סלובקיה, 99) 4:6, 6:2, 7:5, 5:7, 6:1; ריקרדס ברנאקיס (ליטא, 85) - איגור סיסלינג (הולנד, 84) 6:2, 4:6, 6:7, 7:6, 4:6;

ז'ואאו סוזה (פורטוגל, 55) - ג'ורדן תומפסון (אוסטרליה, 274) 4:6, 6:7, 4:6; ג'רמי שארדי (צרפת, 31) - בורנה צ'וריץ' (קרואטיה, 91) 6:3, 4:6, 5:7, 4:6; קווין אנדרסון (דרום אפריקה, 15) - דייגו שוורצמן (ארגנטינה, 59) 6:7, 5:7, 7:5, 4:6; רישארד גאסקה (צרפת, 28) - קרלוס ברלוק (ארגנטינה, 70) 1:6, 3:6, 1:6; אנדראס ספי (איטליה, 46) - דניס איסטומין (אוזבקיסטן, 50) 7:5, 3:6, 6:2, 1:6, 4:6.

ג'יימס דאקסוורת' (אוסטרליה, 120) - בלאז קאבצ'יץ' (סלובניה, 102) 2:6, 7:5, 6:7, 6:3, 2:6; לאונרדו מאייר (ארגנטינה, 26) - ג'ון מילמן (אוסטרליה, 151), יורגן מלצר (אוסטריה, 108) - ויקטור אסטרייה בורגוס (הרפובליקה הדומיניקנית, 77) 1:6, 4:6, 2:6; פיליפ קולשרייבר (גרמניה, 24) - פול הנרי מתיו (צרפת, 93) 2:6, 2:6, 1:6; מרקוס בגדאטיס (קפריסין, 78) - טימורז גבאשווילי (רוסיה, 67) 2:6, 7:6, 6:3, 4:6, 4:6; טומי רוברדו (ספרד, 17) - אדוארד רוג'ר וסלין (צרפת, 117) 2:3, רוברדו פרש; מאלק ג'אזירי (טוניסיה, 75) - מיכאיל קוקושקין (קזחסטן, 51) 2:6, 3:6, 6:2, 6:7; ויקטור טרויצקי (סרביה, 54) - יירי וסלי (39, צ'כיה) 3:6, 6:3, 2:6, 3:6. סמואל גרות' (אוסטרליה, 82) - פיליפ קרינוביץ' (סרביה, 97) 3:6, 6:7, 4:6.

נשים
לוסי הרדצ'קה הצ'כית אחראית להפתעה הגדולה של היום הראשון, כאשר חזרה מפיגור 6:1 בדרך לניצחון 3:6, 2:6 ו-1:2 במערכות על אנה איבאנוביץ'. הרדצ'קה, שמדורגת במקום ה-142 בעולם, שלחה הביתה בשלב מוקדם מאוד את הסרבית (6 בעולם), שחלמה להגיע רחוק במלבורן. הפתעה נוספת שנרשמה בטורניר הנשים הגיע מכיוונה של אנג'ליק קרבר (גרמניה, 9), שהפסידה 6:4, 0:6, 6:1 לאירינה קאמלייה בגו הרומנייה (42).

מדורגת בכירה שלא נכשלה בניסיון להעפיל לסיבוב השני היא מריה שראפובה. המדורגת 2 בעולם, שחולמת על זכיה שנייה אי פעם באוסטרליה, דרסה 4:6, 1:6 את פטרה מרטיץ' המסכנה (קרואטיה, 184) בתוך קצת פחות משעה וחצי. בשלב הבא תפגוש הרוסיה את בת ארצה, המדורגת 150 בעולם אלכסנדרה פאנובה. ג'יני בושאר (קנדה, 7) העפילה בקלות לסיבוב השני אחרי 2:6, 4:6 על אנה לנה פרידסם (גרמניה, 98).

האם זה יהיה הטורניר של סימונה האלפ? המדורגת 4 בעולם הביסה 3:6, 2:6 את קארין קנאפ מאיטליה (50) בדרך לסיבוב השני. יוליה גורגס, בעבר בצמרת הלא רחוק בצמרת העולמית וכיום רק במקום ה-73, הביסה את בלינדה בנצ'יץ' (שווייץ, 34) 2:6, 1:6. סווטלנה קוזנצובה (רוסיה, 27) הופתעה, 6:4, 6:2 על ידי קרולין גארסיה הצרפתייה (36).  הפתעה נוספת בגזרת הנשים נרשה כשלוסי ספארובה (צ'כיה, 16) הודחה על ידי ירוסלבה שבדובה (קזחסטן, 66) שניצחה 6:8, 6:2, 4:6. שרה אראני טיילה בקלילות לסיבוב השני לאחר 0:6, 1:6 על גרייס מין (בת 19, ארצות הברית, 105)

תוצאות נוספות אצל הנשים
יארמילה
גדוסובה (אוסטרליה, 62) - אלכסנדרה דולגרו (רומניה, 87) 3:6, 4:6; כריסטינה מלאדנוביץ' (צרפת, 71) - סבין ליסיקי (גרמניה, 28) 6:4, 4:6, 2:6; שוואי פנג (סין, 22) - טטיאנה מריה (גרמניה, 163) 4:6, 5:7; קלרה קוקאלובה (צ'כיה, 46) - סטורם סנדרס (אוסטרליה, 454) 5:7, 4:6; פולונה הרצוג (סלובניה, 88) - שיאנג וואנג (סין, 103) 6:3, 3:6, 2:6; מגדלנה ריבריקובה (סלובקיה, 47) - אנה קוניו (קרואטיה, 95) 4:6, 4:6; סטפאני ווגל (שווייץ, 94) - פאולין פרמנטייה (צרפת, 86) 1:6, 6:3, 2:6; אנה שמידלובה (סלובקיה, 74) - שאנל שיפרס (דרום אפריקה, 83) 4:6, 6:4, 2:6; אליסון ריסק (ארה"ב, 40) - אושן דודין (צרפת, 183) 7:6, 3:6, 6:3; רנאטה ווראצובה (צ'כיה, 172) - לארה ארובארנה (ספרד, 91) 6:1, 6:2; קרולינה פילסקובה (צ'כיה, 20) - יבגניה רודינה (רוסיה, 116) 5:7, 1:6.

מוניקה פויג (פורטו ריקו, 60) - ארינה רודיונובה (אוסטרליה, 252) 0:6, 3:6; יאנינה ויקמאייר (בלגיה, 80) - אנסטסיה פבליוצ'נקובה (רוסיה, 25) 6:4, 3:6, 3:6; יקטרינה מקארובה (רוסיה, 11) - סופי אן מסטאק (בלגיה, 102) 2:6, 2:6; זרינה דיאס (קזחסטן, 31) - אורסולה רדוואנסקה (פולין, 149) 6:3, 4:6, 2:6; בטאני מאטק (ארה"ב, 258) - יינג יינג דואן (סין, 119) 4:6, 6:3, 3:6.

רוברטה וינצ'י (איטליה, 45) - בויאנה יובאנובסקי (סרביה, 56) 5:7, 1:6; סילביה סולר אספינוסה (ספרד, 69) - אניקה בק (גרמניה, 55) 5:7, 4:6; סטפאני פורץ (צרפת, 197) - כריסטינה מקהייל (ארה"ב, 54) 6:4, 1:6, 12:10; ילנה וסנינה (רוסיה, 65) - קתרינה סיניאקובה (צ'כיה, 81) 6:2, 7:5; אלכסנדרה פאנובה (רוסיה, 150) - סוראנה כריסטאה (רומניה, 97) 5:7, 0:6; קארינה וויטהופט (גרמניה, 104) - קרלה סוארס נבארו (ספרד, 17) 3:6, 1:6; קיקי ברטנס (הולנד, 72) - דריה גברילובה (אוסטרליה, 158) 7:6, 5:7, 2:6.