הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סלע: הייתי מאוד לחוץ. הוא לא מוריד רגל מהגז

הישראלי הפסיד לנדאל והודח ממלבורן. הספרדי פירגן: "דודי יריב עיקש"

לירון בכר
לירון בכר  23.01.15 - 15:42
חוויה לכל החיים. סלע (AFP)
חוויה לכל החיים. סלע (AFP)
תחילת כתבה

דודי סלע אמנם סיים היום (שישי) את דרכו באליפות אוסטרליה הפתוחה, טורניר הגראנד סלאם הראשון של 2015, אבל את החוויה שעבר הוא לא ישכח לעולם. לעיני כ-15 אלף צופים במגרש על שם רוד לייבר, המחבט מספר 1 של ישראל פגש את אחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה, רפאל נדאל. המדורג 106 בעולם נשלח לארוז את חפציו אחרי 6:1, 6:0, 7:5, אך ממש לא יצא מאוכזב.

"התחלתי את המשחק מאוד לחוץ, ותוך 10 דקות הוא כבר היה ביתרון 0:3", סיפר סלע והוסיף: "ברגע שהוא מוביל הוא לא מוריד את הרגל מהגז וקשה מאוד לעמוד מולו. בסט השני היה אותו סיפור. בסט השלישי היה לי מזל קצת והתחלתי יותר טוב. משמח אותי לדעת שחשבו שיש לי סיכוי מולו. אני מקווה שבפעם האה אצליח לעשות קצת יותר".

"סיבוב שלישי באוסטרליה זו התחלה טובה מאוד לשנה", הדגיש הטניסאי הישראלי הבכיר, שצפוי להעפיל לאזור המקום ה-88 בעולם, וסיכם עם מבט אל העתיד, "אני מקווה להתקדם עם הטניס שלי, להישאר בריא וליהנות מהחיים, זה הכי חשוב. עכשיו אני חוזר לארץ ואז אתחיל לשחק קצת בטורנירים באירופה, הראשון ביניהם במונפלייה".

אחרי שנאלץ לשחק יותר מארבע שעות וחמש מערכות בסיבוב הקודם, מול סלע הדברים הלכו בצורה חלקה הרבה יותר עבור נדאל - שהעפיל לשמינית הגמר. "בשתי המערכות הראשונות שיחקתי טוב מאוד, אבל בשלישית עשיתי יותר מדי טעויות. קשה לשחק כל הזמן באותה רמה, בטח כשמשחקים מול יריב עיקש כמו דודי", פירגן המדורג 3 בעולם לישראלי. "המשחק הקודם היה מהרגעים הקשים שלי אי פעם. היה לי הרבה מזל. הפעם שיחקתי הרבה יותר טוב".