אוסקה נמנעה מהדחה מפתיעה, אוסטפנקו בחוץ

רולאן גארוס: המדורגת ראשונה הפכה פיגור בדרך לסיבוב השני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.19 - 18:56
אוסקה הייתה קרובה מאוד להדחה (GETTY)
אוסקה הייתה קרובה מאוד להדחה (GETTY)
תחילת כתבה

אפשר להגיד בפה מלא שטורניר הנשים של רולאן גארוס 2019 הוא אימת הטניסאיות הבכירות בעולם. קרולין ווזניאקי, אנג'ליק קרבר ופטרה קביטובה (שפרשה בגלל קרע בזרוע) כמעט הצטרפה גם המדורגת ראשונה בעולם נאומי אוסקה, שהייתה קרובה מאוד להדחה כבר בסיבוב הראשון, אבל הצליחה להתעלות מול המדורגת 90 בעולם אנה קרולינה שמיידלובה, ניצחה בשלוש מערכות ועלתה לסיבוב השני.

אוסקה, למי שלא זוכר, זכתה בשני המייג'ורים האחרונים (אליפות ארצות הברית הפתוחה ואוסטרליה), והייתה קרובה להיעצר בצורה מפתיעה מאוד. היפנית נראתה רע מאוד, וסבלה מ-38 טעויות בלתי מחויבות לעומת 14בלבד של יריבתה. שמיידלובה כבר הגישה לניצחון במערכה השנייה, אבל ברגע האמת המדורגת ראשונה בעולם הצליחה להביא את האיכויות שלה לידי ביטוי והמשיכה לשלב הבא.

אוסקה הובסה במערכה הראשונה 6:0 והפכה למדורגת הבכירה הראשונה בהיסטוריה שמפסידה על האפס במערכה הראשונה שלה ברולאן גארוס. בשנייה, שנעצרה למספר דקות בגלל הגשם, היא עוד הצליחה לשבור ולעלות ל-0:3, אבל נשברה שלוש פעמים נוספות. שמיידלובה עלתה ל-5:6, הסרב היה שלה, ובשלב הזה היפנית הראתה הרבה אופי הגיעה לארבעה נקודות שבירה ובסופו של דבר גם כפתה שובר שוויון בו ניצחה 6:7 (4). המערכה השלישית כבר הייתה בשליטתה המוחלטת ועם 1:6 סגרה עניין בתוך שעה ו-59 דקות.


אוסקה תפגוש בסיבוב השני את ויקטוריה אזרנקה, שרשמה הפתעה משלה וגברה על אלופת הטורניר ב-2017 ילנה אוסטפנקו 6:4, (4) 7:6. עבור הלטבית המאוכזבת, מדובר בפעם השנייה ברציפות שהיא מודחת בסיבוב הראשון בגראנד סלאם.

מלבד זאת, המדורגת 14 בעולם מדיסון קיז השיגה ניצחון קליל של 1:6, 2:6 על יבגניה רודינה (70) בדרך לסיבוב השני. לסיה צורנקו מחצה את ג'יני בושאר 2:6, 2:6 בתוך שעה ושש דקות. קיאנג וואנג גברה על סאיסאי ז'אנג בדרבי סיני 1:6, 5:7.