הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוח התקופה

סופת החול שהשתוללה בפיליפ שטרייה לא הפריעה לרפאל נדאל להראות בפעם המי יודע כמה את עליונותו על החימר. הספרדי הביס 3:6, 4:6, 2:6 את יריבו הנצחי רוג'ר פדרר ועלה לגמר טורניר הרולאן גארוס, בדרך אולי לתואר מספר 12 בפאריז. מחכה לג'וקוביץ' או לתים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.06.19 - 16:31

דה ז'ה וו. הקרב הגדול ביותר שהטניס העולמי יכול להציע הסתיים בתבוסה חד צדדית. רפאל נדאל, האלוף המכהן והשיאן ברולאן גארוס, שרוצה כל כך להשיג את התואר ה-12 שלו בפאריז, ניצח היום (שישי) די בקלילות (3:6, 4:6, 2:6) בחצי הגמר את רוג'ר פדרר, יריבו המיתולוגי.

ולמה דה ז'ה וו? כי פעם נוספת שהשור מצליח לשמור על קור רוח מול הטניסאי הגדול בכל הזמנים, שכן על משטח החימר בגראנד סלאם הצרפתי הוא מעולם לא הפסיד לו. מדובר בקרב השישי בין השניים בטורניר זה, והמאזן עומד כעת על 0:6 לטובת הספרדי, זאת אחרי ה-0:3 היום בפיליפ שטרייה כעבור 2:28 שעות "בלבד".

אין משימה קשה יותר מאשר לנצח את נדאל על החימר, בטח בפאריז שם המאזן שלו עומד כעת על 92 ניצחונות מול 2 הפסדים בלבד. האלוף בשנתיים האחרונות יכול להיות מרוצה מההעפלה לגמר, שכן בכל פעם שעשה זאת בעבר, הוא גם זכה בטורניר. הוא יתמודד שם מול המנצח במפגש בין נובאק ג'וקוביץ' לדומיניק תים.

הזכייה היחידה של פדרר ברולאן גארוס הגיעה ב-2009, ולמרות שהגיע לחצי הגמר בשמונה מ-12 ההופעות האחרונות שלו, הוא פעם נוספת לא הצליח להתמודד עם העוצמה של נדאל במשטח האהוב עליו. מדובר בניצחון הראשון של נדאל בין השניים מאז 2014.

מכשול גדול נוסף שהיה לשני הטניסאים האגדיים בהתמודדות היום היה מזג האוויר. רוחות חזקות וסופות חול פקדו את האצטדיון, ולפחות במערכה הראשונה מרבית הכדורים התעופפו לכיוונים שונים ולמתמודדים היה מאד קשה להציג את הטניס הרגיל שלהם. אולם, הם הצליחו להתרגל למצב, וכאמור, נדאל היה היחיד ששמר על יציבות, ובסופו של דבר ניצח בעזרת שתי שבירות בכל אחת משלוש המערכות.

מהלך המשחק
מערכה ראשונה: כבר במשחקון הראשון הגיע פדרר למצב של נקודת שבירה לטובתו, אך הוא לא ניצל אותה. נדאל ניצל עם מספר נקודות יפות והצליח להפוך בדרך ל-0:1. הרוחות החזקות השפיעו על שני טניסאי העל, שהתקשו להציג את היכולת הגבוהה שלהם. נדאל בסופו של דבר ניצל את המשטח האהוב עליו, שבר את השווייצרי ומהר מאד גם עלה ליתרון 0:3 כששמר בקלילות על ההגשות שלו.

בהמשך פדרר הצליח לחזור לעצמו ולצמק את הפער. המדורג 3 בעולם שמר על ההגשות שלו, 1:3, ולאחר מכן קיבל הזדמנות נוספת לשבור, והפעם לקח אותה בשתי ידיים, ובכך צימק ל-2:3. במשחקון שאחרי קיבל נדאל שש הזדמנויות לשבור את יריבו, וניצל רק את האחרונה שבהן בדרך ל-2:4. בהמשך כל אחד משני המתמודדים שמרו על ההגשות שלהם, ושני משחקונים נוספים בהם נדאל ניצח עזרו לו לעלות ל-0:1 במערכות עם 3:6.

מערכה שנייה: פדרר הראה שהוא לא מתכוון להיות שק חבטות בקרב הזה, וכבר בפתיחת הסט עלה ליתרון 2:0 בעזרת שבירה במשחקון השני. אולם, למרות שהציל שתי נקודות שבירה מנגד, נשבר בכל מקרה פעם נוספת, 2:1. נדאל השווה לאחר מכן ל-2:2, ואז שניהם שמרו על ההגשות שלהם בדרך ל-3:3.

פדרר הצליח להמשיך בשלו ולעלות ליתרון 4:3, אך שוב נדאל השווה, ומיד אחר כך השיג שבירה שנייה במערכה. הפעם השור עשה זאת עם ניסיון אחד מוצלח, 4:5. נדאל הגיש כדי לנסות לזכות בסט השני, ותוך ארבע נקודות חלקות קבע 4:6 ו-0:2 בכללי.

מערכה שלישית: השווייצרי שוב נקלע לצרות בפתיחת הסט, ושוב בשיניים הצליח לחלץ את עצמו. הוא ניצל מנקודת שבירה, ובסופו של דבר ניצח במשחקון הראשון, 1:0. אולם, נדאל השווה מיד אחרי, ואז שבר את יריבו עם נקודה מוצלחת בעזרתה של הרשת, 1:2.

מלך החימר היה פשוט גדול על הטניסאי הגדול בכל הזמנים בקרב הזה, כיאה למשחק קריטי ברולאן גארוס בין השניים האלה, ובהמשך עלה נדאל ליתרון 1:4 בעזרת שבירה נוספת, ובהמשך גם ל-1:5. פדרר עשה קולות אחרונים של ניסיון להישאר בעניינים עם משחקון בו לא נשבר, אך ההגשות החזקות של האלוף המכהן עשו את שלהן במשחקון האחרון, 2:6 ו-0:3 במשחק כולו.