עשתה היסטוריה: בארטי אלופת הרולאן גארוס

צפו: האוסטרלית לא התקשתה עם 1:6, 3:6 משכנע על וונדרושובה: "שיחקתי מושלם"

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.19 - 18:44
תחילת כתבה

אשלי בארטי עברה דרך לא פשוטה, בצעירותה אפילו שקלה לפרוש מטניס, אבל לא ויתרה על החלום והערב (שבת) הגשימה אותו. האוסטרלית זכתה בפעם הראשונה בקריירה שלה ברולאן גארוס אחרי שגברה בגמר 1:6, 3:6 על מרקטה וונדרושובה הצ'כית ורשמה את שמה בדברי הימים של אחד מהגראנד סלאמים הנוצצים.

בארטי הציגה טניס משכנע כבר מהרגע הראשון וגברה על היריבה שלה אחרי 70 דקות בלבד ותקפוץ מהמקום השמיני לשני בעולם בדירוג ה-WTA הקרוב. היא הפכה לאוסטרלית הראשונה שזוכה ברולאן גארוס מאז מרגרט קורט שעשתה זאת ב-1973. מצד שני, וונדרושובה הצ'כית בת ה-19 שעלתה לגמר טורניר גראנד סלאם ראשון בקריירה שלה תישאר עם המחמאות.

"שיחקתי משחק מושלם היום, אלה היו שבועיים מדהימים", אמר בסיום בארטי הנרגשת שהפכה לאוסטרלית הראשונה מאז סמנטה סטוסור ב-2011 שזוכה בתואר גראנד סלאם, "הייתי קצת לחוצה לפני. אני בטוחה שמרקטה תגיע בעתיד להרבה גראנד סלאמים. היה נהדר למשחק מולה".

בארטי חרכה את החימר עם הפתיחה ושברה פעמיים בדרך ל-0:4 אחרי 13 דקות. היריבה הבלתי מנוסת יצאה מההלם עם שבירה ראשונה במשחקון החמישי, אבל נשברה שוב ואחרי 28 דקות ומעט מאוד טעויות, בארטי עלתה ל-0:1 במערכת עם 1:6 מרשים, שכלל 13 ווינרים.

בארטי פתחה את המערכה השני, בדיוק כמו שסיימה את הראשונה והצליחה לשבור ולעלות ל-0:2 מהיר. וונדרושובה התעשתה והצליחה לשמור על כל שלוש ההגשות הבאות שלה כדי לצמק ל-4:3. בארטי ניצחה במשחקון הבא וסיימה עם שבירה נהדרת כדי לסגור את המשחק עם 3:6.