הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התשיעי של פדרר או החמישי של ג'וקוביץ'

16:00: גמר ווימבלדון. השווייצרי: לא צריך להתכונן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.19 - 14:05

כאילו לא עשה מספיק עד עכשיו, רוג'ר פדרר יכול היום (ראשון, 16:00, 5SPORT) לרשום עוד שיא על שמו. השווייצרי רק צריך לנצח בגמר ווימבלדון את נובאק ג'וקוביץ' כדי להפוך למבוגר ביותר לזכות בגראנד סלאם בגיל 37 ו-340 ימים. זאת כמה ימים בלבד לאחר שהפך לראשון לנצח 100 משחקים במייג'ר, אחרי שגבר על קיי נישיקורי ברבע הגמר.

אבל "רק" לנצח את ג'וקוביץ' זו לא משימה כ"כ קלה. מלבד שני טורנירים, מאז 2003, לפחות אחד מהשניים הגיע לגמר בווימבלדון והסרבי גם כן רוצה להכניס את שמו לספרי ההיסטוריה. ניצחון יעניק לו תואר חמישי על הדשא באנגליה וגם יכניס אותו לרשימה מכובדת של שחקנים שקטפו ארבעה מייג'ורים אחרי גיל 30 הכוללת את פדרר עצמו, את רפאל נדאל ואת רוד לייבר.

ג'וקוביץ' גם מחזיק ביתרון במאבקים ראש בראש מול פדרר. הוא מוביל נגדו במאזן הכללי (22:25) וניצח אותו בארבעת המפגשים האחרונים. גם על הדשא, המשטח המועדף על השווייצרי, יש לג'וקוביץ' יתרון 1:2, עם ניצחונות בגמרים של ווימבלדון ב-2014 וב-2015. האם בגילו המופלג פדרר מכין לנו הפתעה נוספת בדמות תואר תשיעי?

"ברגע ששיחקת נגד מישהו 15 פעמים, אין הרבה מה לחדש", אמר פדרר לקראת המשחק, "אתה יודע לאן הוא יילך כשזה חשוב. אני לא צריך להתכונן אליו יותר מדי. זה כמו בית ספר: אתה לא צריך לקרוא יותר מדי ביום הבחינה. אין לך זמן. זה ברור שהעבודה נעשתה קודם לכן".

ג'וקוביץ' הוסיף: "זה גמר ווימבלדון, המשחק שאתה חולם עליו בתור ילד. בשביל זה אתה עובד. כולם יודעים כמה רוג'ר טוב, במיוחד פה. הוא אוהב לשחק מהר, לא לתת לך זמן. לשחקנים כמוני ונדאל, זה לחץ שצריך להתמודד איתו".