גדולות מהמשחק: צפו באוסקה מנחמת את גוף

הסינדרלה בת ה-15 בכתה אחרי ההדחה: "זה מראה שאני אנושית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.09.19 - 11:39
תחילת כתבה

זה סיפור שהתחיל לפני קצת יותר מחודשיים וכבש את ארצות הברית. ילדה בת 15, שעולה על הבמה הגדולה ביותר שיש לטניס העולמי להציע, ומתקדמת שלב אחר שלב בבגרות מפתיעה. קורי גוף הדהימה בווימבלדון, הגיעה גם עד לסיבוב השלישי בארה"ב הפתוחה ונהנתה מתמיכת הקהל הביתי באצטדיון ארתור אש, אבל מול נאומי אוסקה זה לא הספיק.

המדורגת ראשונה בעולם, שקרטעה מאז הזכיה באוסטרליה הפתוחה, המשיכה במסע להגנה על התואר, לא נתנה לסינדרלה גוף לעמוד בדרכה ורמסה אותה עם 3:6, 0:6. ברגע שנגמרה ההתמודדות, הילדה בת ה-15 דמעה, היריבות הספורטיבית הונחה בצד והיפנית, בצעד אצילי ניחמה אותה ברגע מחמם לב.

"אוסקה אמרה לי שהייתי מעולה ושאלה אם אני יכולה להתראיין יחד איתה. אמרתי לה שלא, כי ידעתי שאבכה לכל אורכו, אבל היא עודדה אותי לעשות זאת", אמרה גוף הנרגשת בסיום וכשנשאלה לפשר הדמעות סיפרה: "ההתרגשות לשחק באש סטדיום השפיעה וכמובן שגם האכזבה מההפסד. אני שמחה שזה קרה משום שזה מראה שאני אנושית".

גם אוסקה, למרבה הפלא, דמעה בראיון שלה לאחר המשחק: "רציתי שהיא תישאר בראש מורם ולא תרד מהמגרש עצובה. חשבתי שכדאי שהיא תפנה לכל האנשים שהגיעו לכאן על מנת לעודד אותה ולצפות בה משחקת". היפנית פנתה בנוסף להוריה של גוף: "גידלתם שחקנים מדהימה, העובדה ששתינו הגענו לפה מדהימה".