הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סרינה הודחה, קוקו גוף העיפה את אוסקה

אוסטרליה: האמריקנית נכנעה לוואנג. בארטי וקביטובה עלו לשמינית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.01.20 - 11:28
תמתין עוד חמישה חודשים לזכייה במייג'ור (GETTY)
תמתין עוד חמישה חודשים לזכייה במייג'ור (GETTY)

האלופה סיימה את דרכה בתחרות: קוקו גוף בת ה-15, הסנסציה של ווימבלדון, הדיחה את נאומי אוסקה מאליפות אוסטרליה הפתוחה עם הפסד 6:3, 6:4 בסיבוב השלישי. הטניסאית הצעירה שברה במערכה הראשונה והשיגה שבירה גם בשניה, אחרי שבירה מוקדמת של אוסקה, כדי להבטיח העפלה לסיבוב הרביעי. בכך, גוף הוכיחה לכולם מדוע היא נחשבת כדבר הגדול הבא בעולם הטניס, כשהמדורגת 67 בעולם הדיחה את הרביעית תוך שעה ושמונה דקות.

לפני כן, סרינה וויליאמס, שטרם זכתה בגראנד סלאם מאז לידת בתה הבכורה אי שם בספטמבר 2017 קיוותה לעשות זאת דווקא באליפות אוסטרליה האהובה עליה. למרבה צערה, הטניסאית הגדולה בדור הנוכחי תיאלץ להמתין כחצי שנה נוספת משום שהודחה הבוקר בסיבוב השלישי במלבורן אחרי 6:4, 6:7 (2), 7:5 לסינית קיאנג וואנג.

אי אפשר להגיד שסרינה לא עבדה קשה על מנת לעבור את וואנג הנחושה. המדורגת תשיעית בעולם כבר פיגרה 6:4, 4:2, אבל השלימה קאמבק יפה, ניצחה בשובר שוויון במערכה השנייה וכפתה אחת מכרעת בה לא מצמצה עד למשחקון ה-12 בה נשברה למרות שהצילה שתי נקודות משחק. הסינית, מנגד, משלימה ניצחון ראשון על סרינה (עברה אותה בטורניר מיאמי במארס האחרון מבלי לשחק) ותפגוש את הטוניסאית אונס ג'אבור שהפתיעה את קרולין ווזניאקי עם 5:7, 6:3, 5:7.

טניסאיות בכירות אחרות שדווקא לא הזיעו בדרך לסיבוב הרביעי הן המדורגת ראשונה בעולם אשלי בארטי - ששייטה עם 3:6, 2:6 על הקזחית אלנה ריבקינה - ופטרה קביטובה (8) שחתמה 1:6, 2:6 על יקטירינה אלכסנדרובה בתוך שעה אחת בלבד.

במשחקים נוספים, מדיסון קיס הופתעה ונכנעה 6:4, 6:4 למדורגת 23 בעולם מריה סקארי, שתפגוש את קביטובה בשלב הבא. אליסון ריסקה חזרה מהפסד 6:1 במערכה הראשונה מול הגרמניה יוליה גורג'ס (39 בעולם) עם 6:7 (4) ו-2:6 ותפגוש את בארטי בשמינית.