הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בתום מותחן: קיריוס יפגוש את נדאל בשמינית

צפו: האוסטרלי איבד יתרון 0:2 מול חצ'אנוב, אך הצליח לנצח 2:3. השור שייט מול סרנו בוסטה, גם תים, מדבדב וזברב העפילו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.01.20 - 14:42

בווידאו: תקציר הניצחון של נדאל

עוד לפני שאליפות אוסטרליה יצאה לדרך, רוג'ר פדרר הודה שרפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ' כנראה יעברו אותו בזכייה בתארי גראנד סלאם ובינתיים נראה שהשניים בדרך הנכונה. בעוד הפנומן כמעט הודח בסיבוב השלישי, נולה שייט לשמינית והיום (שבת) גם השור ממאיורקה הראה את כוחו עם תצוגת תכלית ו-1:6, 2:6, 4:6 על פאבלו קרנו בוסטה האומלל.

פעם אחת בלבד זכה נדאל באליפות אוסטרליה, אי שם ב-2009, אבל לפי הפורמה הנוכחית שלו יכול מאוד להיות שהגראנד סלאם ה-20 בקריירה שלו יהיה דווקא במלבורן. המדורג ראשון בעולם לא ריחם על בן ארצו, סגר עניין בתוך שעה ו-41 דקות בדרך לשמינית הגמר וחתם עוד משחק בו הוא לא שומט ולו מערכה.

נדאל סיפק טניס חכם ועוצמתי מול המדורג 30 בעולם, הנחית תשעה אייסים, חבט 42 ווינרים (פי שניים מאשר קרנו בוסטה) סבל מאפס טעויות כפולות ושבע בלתי מחוייבות ולא נאלץ להציל ולו נקודת שבירה אחת. בהתחשב בעובדה שדרכו לא מצטלבת עם ג'וקוביץ' או פדרר עד לגמר, השור ממאיורקה בהחלט יכול לפנטז על מייג'ור 20.

אולם, בשלב הבא יש לנדאל משוכה די גבוהה, אחרי שהדרמה הגדולה של היום הגיעה מהמשחק של ניק קיריוס, שהבטיח את המקום בשמינית המדורג הבכיר בעולם. האוסטרלי (16 בעולם) היה רחוק נקודה אחת מלנצח את קארן חצ'אנוב הרוסי במערכה השלישית ולקבוע 0:3 מהיר יחסית, אך שמט יתרון כפול ובסוף הצליח לנצח אחרי חמש מערכות 2:6, 6:7 (5), 7:6 (6), 7:6 (7), 6:7 (8).

הקהל המקומי דאג לאווירה אדירה בקרב שהסתיים אחרי 4:24 שעות. המערכה הראשונה הייתה די מהירה בה קיריוס השיג שתי שבירות. לעומת זאת, שאר המערכות הסתיימו אחרי שוברי שוויון מתישים, ולמרות שהיה יכול לנצח במערכה השלישית וגם ברביעית, הוא הפסיד את נקודות המשחק שלו ואפשר לחצ'אנוב (17 בעולם) לחזור ל-2:2. במערכה האחרונה האוסטרלי לא היה מוכן לאבד עוד נקודת משחק, וסגר עניין. תקציר הקרב בתחתית הכתבה.

גם דניל מדבדב פתח את 2020 בדיוק כמו שסיים את 2019 וסיפק עוד ניצחון חלק שהיה העשירי ב-11 המשחקים האחרונים שלו. הרוסי שהגיע לגמר ארה"ב הפתוחה גבר 4:6, 3:6, 2:6 על אלכסיי פופירין למרות יכולת לא מרשימה במיוחד, אבל עם 19 טעויות בלתי מחוייבות בלבד.

בשמינית מחכה למדבדב סטאניסלב ואוורינקה, שהעפיל אחרי שיריבו ג'ון איסנר פרש באמצע המערכה השנייה. יש לציין שבכל מקרה השווייצרי התקרב לניצחון והוביל 4:6, 1:4 עד לנטישה של הנפיל האמריקני.

מי שינסה להגיע לרבע הגמר ולתת קונטרה לנדאל הוא דומיניק תים (במה שיהיה שחזור גמר רולאן גארוס 2019), והבוקר הוא השלים צעד נוסף בדרך לשם. האוסטרי התקשה מעט מול טיילור הארי פריץ הצעיר והנחוש, פספס הזדמנות לסגור עניין בשלוש מערכות, אבל עשה את העבודה עם 2:6, 4:6, (5) 7:6, 4:6 בדרך לשמינית הגמר במלבורן בפעם השלישית בקריירה.

גאל מונפיס יהיה זה שיעמוד בדרכו של תים. הצרפתי העפיל לשמינית הגמר במלבורן לראשונה מאז 2017 עם ניצחון חלק של 6:7 (2), 4:6, 3:6 על ארנסטס גולביס. הוא לא סיפק משחק מושלם, נשבר פעמיים וסבל משש טעויות כפולות, אבל זה הספיק לו מול הלטבי שירד מזמן מגדולתו וצנח עד למקום ה-256 בדירוג העולמי.

מלבד תים, גם אלכסנדר זברב אמור לתת קונטרה לשלישיית הענקים והראה פעם נוספת שהוא נחוש לעשות זאת. הגרמני הביס את פרננדו ורדסקו עם 2:6, 2:6, 4:6 בשעה ו-58 דקות ויפגוש בשמינית את אנדריי רובלב, שניצח בתום קרב מותח את דויד גופן 6:2, 6:7 (3), 4:6, 6:7 (4).