הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למישהו היה ספק? ג'וקוביץ' הדיח את פדרר ועלה לגמר

אליפות אוסטרליה: בחגיגות היובל למפגש בין שני ענקי הטניס, לא היה ספק באשר לחזק יותר. הסרבי חזר מפיגור 5:2 במערכה הראשונה בדרך ל-0:3 חלק (6:7, 4:6, 3:6) וכרטיס שמיני בקריירה לגמר במלבורן. שם הוא מחכה למנצח בין דומיניק תים לאלכסנדר זברב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.01.20 - 13:06
תחילת כתבה

רבים סימנו את המפגש בין רוג'ר פדרר לנובאק ג'וקוביץ' לגמר האמיתי של אליפות אוסטרליה. הצחקתם את נולה. הטניסאי הסרבי, שמדורג שני בעולם, הביס היום (חמישי) 6:7, 4:6, 3:6 את יריבו המושבע שסחב פציעה והעפיל בפעם השמינית בקריירה לגמר אליפות אוסטרליה, שם יחכה למנצח בין אלכסנדר זברב לדומיניק תים.

פדרר אמנם ניצח את ג'וקוביץ' במפגש האחרון, בטורניר גמר הסבב שנערך בלונדון, אבל לא זכה לגבור על הסרבי בטורניר גרנד סלאם מאז חצי גמר ווימבלדון ב-2012. הפעם עוד פדרר החל טוב את המשחק ואף היה 2 נקודות מניצחון במערכה הראשונה, אבל היריב שלו מהבלקן הצליח לחזור בצורה מרשימה ושלט ללא עוררין במשחק שערך שעתיים ו-18 דקות.

במפגש ה-50 בין שני הטניסאים, עלה ג'וקוביץ' ל-27 ניצחונות על השוויצרי, כאשר ארבעה מהם הושגו באליפות אוסטרליה. הפעם הזאת, לפדרר היו הרבה יותר ווינרים 31:46, אבל השוויצרי ביצע הרבה יותר טעויות לא מחוייבות (18:35) ונאלץ לראות עוד גמר גראנד סלאם דרך הטלוויזיה, בדיוק כמו רפאל נדאל שצפוי לאבד את המקום הראשון בעולם לג'וקוביץ' בקרוב.

פדרר, שעלה עם פציעה ברגלו, פתח את המשחק בפיגור 40-15 כבר בהגשה הראשונה שלו, אבל הציל פעמיים ובהמשך השיג שתי שבירות רצופות, כדי לעלות ל-1:3 מהיר מול ג'וקוביץ'. השוויצרי המשיך בווינרים המוצלחים שלו ועלה ל-2:5, כשהוא רחוק 2 נקודות מניצחון בסט.

נולה לא התרגש וחזר בגדול, כאשר במשחקו התשיעי הוא שבר את פדרר על האפס והשווה ל-5:5. השניים שמרו על ההגשות שלהם והמערכה האיכותית הזאת עברה לשובר שיוויון. בטיי ברייק, הסרבי הציג טניס מעולה, שבר ארבע פעמים את יריבו והשיג 1:7 מרשים בדרך ל-0:1 במערכות.

המערכה השניה היתה יותר רגועה, כל טניסאי שמר על ההגשות שלו והיתרון עבר בנדנדה לכל צד. הכל השתנה כאשר במצב של 5:4 פדרר הגיש כדי להשאר במשחק. ג'וקוביץ' הצליח לשבור אותו ולהשתיק את הקהל ברוד לייבר ארנה. בתום 41 דקות של טניס במערכה השניה, אלוף אוסטרלי עלה ל-0:2 במערכות.

ג'וקוביץ' עלה לסט השלישי בידיעה שהמשחק נמצא אצלו בכיס והצליח להתיש את פדרר. נולה שמר על כל ההגשות שלו ושבר את השוויצרי בדרך ל-2:4. פדרר הצליח לקחת עוד משחקון, אבל לא יותר מכך. בסיום 3:6 לאלוף אוסטרליה ו-0:3 חלק במערכות.