הפדרציה מול תוניסיה, גאורגיה ומולדובה

התמונה התבהרה לקראת המשחקים בהלסינקי השבוע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.02.20 - 14:35
הוגרלה מול יריבות קשות
הוגרלה מול יריבות קשות
תחילת כתבה

נבחרת הפדרציה של ישראל הוגרלה היום (שני) לבית עם נבחרות: תוניסיה, גאורגיה ומולדובה במסגרת משחקי בית 2 אירופה/אפריקה המתקיימים השבוע בפינלנד.
הנבחרת תחל את הטורניר מחר (שלישי, החל מ-15:00) מול גאורגיה ולאחר שלושה מפגשים בכל יום במסגרת הבתים, יתקיים ביום שישי מפגש ההצלבה בו יקבעו העולות לדרג הבא.

היריבה הראשית של הנבחרת היא תוניסיה בה משחקת אונס ג'אבור, שהגיעה בשבוע שעבר לרבע גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה והבוקר עלתה לדירוג שיא אל המקום ה-45 בעולם. השחקניות הבכירות של גיאורגיה אותה תפגוש ראשונה הן: מרים בולקבדזה המדורגת במקום ה-162 בעולם ואקטרין גורגודזה המדורגת במקום ה-205 בעולם. השחקנית הבולטת של מולדובה היא אנסטסיה ודובנקו המדורגת במקום ה-916 בעולם.

במסגרת הטורניר הוגרלו שני בתים של ארבע נבחרות בכל בית, כאשר שתי הראשונות בכל בית ישחקו בשיטת ההצלבה מול הסגניות בבית המקביל על העלייה לבית 1 והקבוצות שיסיימו במקומות 3 ו-4 ישחקו בהצלבה מול הבית המקביל נגד הירידה לבית 3. בבית המקביל ישחקו נבחרות מצרים, דנמרק, פורטוגל והמארחת פינלנד.

הנבחרת הישראלית כוללת את הקפטנית ציפי אובזילר, המאמנת סנדרה וסרמן, הפיזיותרפיסט אביחי סורוקה וחמש שחקניות: לינה גלושקו (636 בעולם), ולאדה קאטיץ' (642), שלי ברזניאק (816), שביט קמחי (986) וניקול חירין (1118). הקפטנית ציפי אובזילר נשמעה נרגשת ומלאת ציפייה לקראת המשחקים: "המפגשים בין הנבחרות פתוחים, כל משחק חשוב וצריך לעלות ולתת את המקסימום. אנחנו מגיעות מוכנות ב-100 אחוז עם אנרגיות גבוהות".