מדוע דגל ישראל לא הוצג במפגש עם תוניסיה?

מנכ"ל האיגוד על האירוע במפגש הפדרציה: חבל להיגרר לזוטות

לירון בכר  06.02.20 - 12:44
תחילת כתבה

מפגשים בינלאומיים בין ספורטאים ישראלים לכאלה ממדינה ערבית הם לא דבר של מה בכך, אבל אתמול בהלסינקי, פינלנד, זה קרה - כאשר נבחרות הפדרציה של ישראל ותוניסיה התמודדו במסגרת משחקי בית 2 אירופה/אפריקה. ועדיין, הרגישות שבדבר הורגשה היטב - הן על המגרש וגם עוד לפני שהחלו המשחקים.

למערכת אתר ערוץ הספורט נודע כי לפני המפגש בין הנבחרות, הקפטנית ציפי אובזילר ביקשה לתלות את דגל ישראל מאחורי הספסל, כנהוג בכל המפגשים, אבל ראשי הנבחרת ביקשו ממנה לא לעשות זאת.

אבי לחיאני, מנכ"ל איגוד הטניס וראש המשלחת לבירת פינלנד, הסביר: "נשיאת האיגוד בתוניסיה נלחמה מול השלטונות שלה לקיים את המשחק בכל מחיר, גם אם תיפגע אישית. לאור העובדה ששגרירת המדינה שלהם אמורה הייתה להגיע, היא ביקשה מיוני (ירום, יו"ר האיגוד; ל.ב) שלא ייתלו דגלים ליד הספסל, דבר שאינו מחויב ולא נעשה על ידי יתר הנבחרות. זאת ועוד, השחקניות שיחקו עם דגל על חולצתן. ציפי ידעה על כך מראש והבינה את הסיטואציה.

"התוניסאים כלל לא התנו את קיום המשחק באי-הצבתו של הדגל, היה הסכם ג'נטלמני בגלל הרגישות", הוסיף לחיאני בשיחה עם ערוץ הספורט. "מעבר לכך, דגל ישראל מתנוסס במקום לצד כל הדגלים, כולל אלה של תוניסיה ומצרים. חבל להיגרר לזוטות. האווירה בין המשלחות מצוינת. העיקר שהתקיים המשחק ומצער שהפסדנו".

בנוסף, בנוסף במהלך משחק הזוגות המכריע הנבחרת התוניסאית והמלווים שלה, בראשות בעלה של אונס ג'בור, לא הפסיקו להקניט ולהפריע במהלך ההגשות לטניסאיות הישראליות. ראשי האיגוד, יוני ירום ואבי לחיאני, לא אהבו את ההתנהגות של הנבחרת היריבה, אבל ביקשו משחקניות הנבחרת לא להיגרר לפרובוקציה כדי למנוע תקרית לא נעימה. לחיאני התייחס גם לכך וטען: "התנהגות התוניסאים בפירוש לא חרגה מהמקובל, העידוד הרועש ביותר היה שלנו. הייתה אווירת דייויס/פדרציה מוכרת. גם אנחנו עשינו 'קבלת פנים' לשראפובה באצטדיון קנדה".