חוויה מתקנת: ג'וקוביץ' זכה בטורניר רומא

מוכן לרולאן גארוס: המדורג 1 ניצח 5:7, 3:6 את שוורצמן. האלפ זכתה בטורניר הנשים אחרי פרישה מצידה של פלישקובה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.09.20 - 20:18
תחילת כתבה

שבועיים אחרי שנזרק מאליפות ארצות הברית הפתוחה לאחר שחבט כדור על שופטת הקו, נובאק ג'וקוביץ' זכה לחוויה מתקנת: המדורג 1 בעולם הוכתר לאלוף טורניר רומא בפעם החמישית בקריירה, אחרי שניצח 5:7, 3:6 את דייגו שוורצמן בתום כמעט שעתיים של טניס.

עבור ג'וקוביץ' מדובר בתואר ה-36 בסדרת טורנירי המאסטרס 1000 - יותר מכל טניסאי אחר אי פעם. למעשה, עם הזכיה החמישית בבירת איטליה, הוא שבר שוויון עם רפאל נדאל - לו 35 תארים בטורנירים הללו. לרוג'ר פדרר, אם תהיתם, יש "רק" 28 כאלה.

שוורצמן (ארגנטינה, 15 בעולם), שהדיח את רפאל נדאל בדרך והעפיל לגמר ראשון בטורניר מסבב המאסטרס 1000, נתן פייט אדיר גם לטניסאי הטוב בעולם ואף שבר את הגשותיו שלוש פעמים במהלך המשחק. עם זאת, בסופו של דבר פערי הרמות עשו את שלהם, וג'וקוביץ' חגג תואר מספר 81 בקריירה המפוארת שלו.

בעוד כשבוע יגיעו השניים לטורניר החימר הגדול בעולם - רולאן גארוס (אליפות צרפת הפתוחה) - שם ג'וקוביץ' יחפש שוב לזכות בתואר גרנד סלאם מספר 18 בקריירה.

מוקדם יותר, בטורניר המקביל של הנשים זכתה סימונה האלפ. הרומניה, שמדורגת במקום השני בעולם, הביסה 0:6 את קרולינה פלישקובה (צ'כיה, 4) במערכה הראשונה. במצב של 2:1 לחובתה במערכה השניה, פלישקובה הודיעה על פרישה - והאלפ הוכתרה כאלופת רומא בפעם הראשונה בקריירה.