הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

20-20: רפאל נדאל אלוף רולאן גארוס

רפאל נדאל שוב אלוף רולאן גארוס! השור ממאיורקה השתווה לרוג'ר פדרר עם זכיה מספר 20 בתואר גראנד סלאם תודות לטניס מושלם שסידר 0:6, 2:6, ו-5:7 מוחץ על ג'וקוביץ'. על הדרך הוא השיג את ניצחונו ה-100 על החימר בפאריס וזכיה מספר 13 בטורניר האהוב עליו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.20 - 18:52

על דשא, על משטח קשה, אבל בעיקר על חימר: רפאל נדאל פשוט מושלם. השור ממאיורקה הפך הערב (ראשון) פעם נוספת לאלוף רולאן גארוס ועשה היסטוריה כשהשתווה לרוג'ר פדרר עם הזכייה ה-20 שלו בתואר גראנד סלאם אחרי ניצחון מוחץ של 0:6, 2:6, 5:7 על הנמסיס נובאק ג'וקוביץ'. כמו שזה נראה, לא רחוק היום בו הוא יעבור גם את הפנומן ויהפוך לשיאן ויחקוק באותיות זהב את שמו בספר דברי הימים של הטניס העולמי.

כבר 15 שנים מתחרה נדאל על החימר בפאריס ועם השנים הפך למלך הבלתי מעורער שלו. הערב, הוא גם הגיע לציון הדרך המרשים של 100 ניצחונות ברולאן גארוס (מול שני הפסדים בלבד!) ועשה זאת בצורה חד משמעית, עם טניס מושלם מול יריב נחוש ועוצמתי ולא מצמץ אפילו לרגע אחד. בכך, רשם זכיה ברולאן גארוס ללא איבוד מערכה בפעם השלישית בקריירה אחרי שעשה זאת גם ב-2008 וב-2010.

ושימו לב למספרים: ארבעה אייסים מול אחד של נולה, טעות כפולה אחת ו-14 בלתי מחוייבות (שש בלבד בשתי המערכות הראשונות) מול 52 של הסרבי. נדאל היה רמה אחת מעל ג'וקוביץ' בכל אספקט וגם כשהוריד הילוך במערכה המכרעת ידע להתעלות ולהשיג גם בה ניצחון. אופי של ווינר.

תאהבו או תשנאו אותו, ג'וקוביץ' מערער במשך שנים על השליטה של נדאל ופדרר בטניס הגברים ולמעשה סומן להיות הראשון שמנצח את השור ממאיורקה בגמר רולאן גארוס. מאמנו טען שהוא הפייבוריט ובהחלט שיחק לא רע בכלל, אבל פשוט לא הצליח למצוא תשובות לפור הנד העוצמתי של יריבו, ספג בייגל כבר במערכה הראשונה ולא הצליח להתאושש.

בימים כתיקונם האצטדיון בפאריס היה אמור להיות מלא עד אפס מקום ב-15 אלף צופים שחוזים בקרב בין שני ענקים, אבל ההווה רווי הקורונה פגע בתמונה הזו. למרות זאת, נדאל דאג לספק הצגה גם מול הקהל המועט שהורשה להיכנס ומי ייתן שבמעמד השיא של הגראנד סלאם הבא, בו אולי ייפגשו שוב שניים משלושת הנפילים, זה ייראה אחרת לגמרי.

מהלך המשחק
מערכה הראשונה
נולה פתח טוב את ההתמודדות וסיפק שני דרופ שוטים חכמים שתיסבכו את נדאל, אבל השור ממאיורקה ענה עם הפור הנד העוצמתי שלו ושבר כבר במשחקון הראשון. ג'וקוביץ' ניסה להישאר יותר בבסיס, בעוד נדאל המשיך באותו הקו ושמר על הסרב שלו בדרך ל-0:2. שני הענקים סיפקו קרה יפה, טעות כפולה של ג'וקוביץ' נתנה לנדאל שתי נקודות שבירה ואחרי ראלי יפה בו נולה הציל אחת, השור שבר שוב ועלה ל-0:3.

הסרבי התחיל להתעורר ואחרי ראלי מרשים בו ענה נהדר לדרופ שוט של נדאל הוסיף נקודה נוספת, השיג נקודת שבירה ראשונה במשחק ושתיים נוספות תודות לעוד ראלי מדהים בו החזיר כל חבטה של נדאל באופן מושלם. לרוע מזלו, זה לא הספיק ומלך החימר שמר על הסרב עם אייס מכריע. 0:4 נדאל. במשחקון ההגשה השלישי שלו, נולה כבר הוביל 0:40, אבל איבד מומנטום והשור הצליח להשיג נקודת שבירה ובהמשך גם שבירה שלישית. ג'וקוביץ' עדיין לא על הלוח! נדאל שמר גם על ההגשה במשחקון הבא והשיג 0:6 מרשים במערכה הראשונה. זאת הפעם השנייה בלבד שמערכה בין השניים מסתיימת בבייגל, גם אז נדאל היה בצד המרוצה בגמר טורניר רומא בשנה שעברה.

מערכה שנייה
ג'וקוביץ' עדיין לא מצא תשובות למשחק המושלם של נדאל וכבר נקלע שלוש פעמים למצב של נקודת שבירה במשחקון הראשון, אבל הצליח להציל את שלושתן ולנצח במשחקון הראשון שלו בקרב. נדאל שמר על הסרב שלו והשיג נקודת שבירה נוספת במשחקון הבא, אותה הציל נולה עם כדור מדויק לקו, אבל זה לא הספיק לו משום שהספרדי שבר שוב ושמר על הסרב בדרך ל-1:3. ג'וקוביץ' ניסה בכל כוחו לעצור את הריצה של נדאל, אך זה פשוט לא היה מספיק והמדורג שני בעולם שבר שוב, הוסיף ניצחון במשחקון על האפס והתקרב לניצחון מוחץ במערכה השנייה. ג'וקוביץ' עוד הספיק לשמור על הסרב שלו פעם אחת עד שנדאל סגר עניין בסרב שלו והשיג 2:6 במערכה השנייה. שימו לב לזה: בשתי המערכות הללו, נדאל סבל משש טעויות בלתי מחוייבות בלבד. 

מערכה שלישית
בניגוד לרוב משחקוני ההגשה שלו עד כה, הפעם ג'וקוביץ' ניצח ללא תקלות ולא נאלץ להציל נקודת שבירה בדרך לניצחון בו. נדאל שמר שוב על הסרב שלו וכבר היה קרוב לשבור את נולה פעם נוספת, אבל הוא התעשת בזמן, סיפר וולי יפה בדרך ל-1:2. במשחקון החמישי השור כבר שבר על האפס והתקרב משמעותית לזכיה הנכספת, אבל ג'וקוביץ'' עדיין לא אמר את המילה האחרונה והצליח סוף כל סוף לשבור את יריבו כדי לעשות 3:3. הספרדי לא נבהל, שמר על ההגשה שלו והשיג נקודת שבירה במשחקון הבא אותה הציל נולה. זה היה נראה שג'וקוביץ' מתעשת ובדרך לכפות שובר שוויון, אבל אז נשבר אחרי טעות כפולה אומללה. נדאל הגיש לניצחון בלי יותר מדי בעיות וסגר עניין עם 5:7. זהו זז, רפאל נדאל אלוף רולאן גארוס!