אין הקלטה? הזוכה מישראל שרה "התקווה"

החותרת הפראלימפית מורן סמואל לקחה זהב באיטליה וסיימה את האירוע עם המיקרופון בגלל ארגון מקומי לקוי

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.12 - 20:23
מורן סמואל, יודעת גם לשיר
מורן סמואל, יודעת גם לשיר
תחילת כתבה

פאדיחות שקשורות בהמנונים לא חסרות בספורט העולמי, אבל בכזה ארגון לקוי עוד לא נתקלנו. רק תשאלו את החותרת הפראלימפית מורן סמואל, שניצחה בתחרות באיטליה ובטקס הענקת המדליות התברר שהיא יודעת גם לשיר.

הספורטאית הישראלית מבית הלוחם תל אביב, שהיא גם שחקנית נבחרת הנשים בכדורסל בכסאות גלגלים, זכתה במדליית הזהב בתחרות שנערכה באיטליה, אך למארגנים לא היה את פס הקול של ההמנון הישראלי. מה עושים? סמואל ניגשה למיקרופון ושרה בעצמה את "התקווה" לאוזני הקהל המקומי, שכיבד אותה בתשואות רמות על הזכיה ועל השירה.

כזכור, זה לא האירוע המביך הראשון הקשור להשמעת המנונים, וכנראה שגם לא האחרון. במשחק שנערך באיצטדיון טדי בין ישראל לקרואטיה המנון האורחת לא פעל ובסופו של דבר הושמע מרדיו דיסק של רכב.

בתחרות קליעה בכוויית הושמע במקום ההמנון של קזחסטן השיר הפארודי מהסרט "בוראט". ואולי המקרה המביך ביותר היה באליפות אירופה לחתירה בהונגריה, שם הופתעו שתי המנצחות מגרמניה לשמוע את ההמנון הנאצי.

טניס בכסאות גלגלים
במרכז הטניס ברמת השרון החל השבוע הטורניר הבין-לאומי בהשתתפות כ-70 טניסאיות וטניסאים נכים, מתוכם 24 שהגיעו מחו"ל. במשחק המרכזי שנערך ביום הראשון של התחרויות גבר אסי סטוקול על אנדרי טרנס (0:2) בדרך לשמינית הגמר. בהמשך התחרויות ייכנסו למעגל המשחקים גם חברי הסגל הפראלימפי שרגא ויינברג ובועז קרמר.

בדמינגטון
כ-60 ספורטאים מבתי הלוחם של חיפה ות"א וחברי מרכז הספורט לנכים של ראשל"צ נטלו חלק באליפות ישראל, שנערכה בסופ"ש בראשון לציון. בגמר דרג א' זכה מיכאל מקלרינט, שגבר בגמר על יוסי ארג'ונן. בבית א' לזוגות בכסאות גלגלים זכו משה בר חן ומקבל שופניה, שניצחו בגמר את הצמד יוסי ונינה גורודצקי. בבית לנכות קלה ניצח אייל בכר, שגבר בגמר על צור אורן.

הדפס