גאווה ישראלית: הקלע סרגיי ריכטר זכה באליפות אירופה

חצי שנה אחרי שהתאכזב כשלא הצליח להעפיל לגמר בלונדון, הישראלי יכול לחייך שוב. חניכו של גיא סטריק ניצח בגמר מקצה ירי רובה אוויר מ-10 מטר עם 207.3 נקודות. המנהל היחידה לספורט הישגי: "ממשיך להוכיח התקדמות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.03.13 - 15:35
יכול לחזור לחייך. ריכטר (צילום: ליאור מדלל)
יכול לחזור לחייך. ריכטר (צילום: ליאור מדלל)

תגיות: סרגיי ריכטר

תחילת כתבהרק לפני חצי שנה סרגיי ריכטר ספג אכזבה גדולה בלונדון כשלא הצליח להביא את המדליה לה ציפה. אבל הערב (שישי), הקלע הישראלי חזר אל הפודיום, כשניצח במקצה שלו באליפות אירופה, וזכה במקום הראשון בתחרות היוקרתית.

אליפות אירופה בקליעה, שנערכת באודנסה שבדנמרק, יצאה לדרך כבר ב-25 לפברואר ותגיע לסיומה ביום ראשון. גם הקלע דניאל כץ יתחרה בהמשך היום, אבל ללא קשר לתוצאותיו, לישראל כבר יש אלוף אירופה.

סרגיי ריכטר, שהתמודד במקצה ירי ברובה אוויר מעשרה מטרים לגברים, סיים במקום הראשון וזכה בזהב. את השלב הראשון סיים הקלע הישראלי עם 62.1 נק', והיה שני רק ליריב מבלארוס. אבל בשלב השני ריכטר התעלה על עצמו וסיים את התחרות בצורה מוצלחת אחרי שבגמר גרף 207.3 נקודות, לעומת 205.9 של הבלארוסי.

"אני נרגש", סיפר ריכטר, "לא חשבתי שאני עומד לזכות כאן באליפות אירופה. באתי לכאן בכושר טוב אחרי חודשיים של עבודה קשה ברוסיה, עם נבחרת רוסיה ועם המאמן החדש שלי, ועכשיו אני מרגיש שכל רגע היה שווה בדרך לרגע המאושר הזה על הפודיום".

גילי לוסטיג, מנהל היחידה לספורט הישגי, הזרוע המקצועית של הוועד האולימפי בישראל: "ריכטר הוא האולימפי הראשון בוגר מחזור לונדון , שהחל את הקמפיין לריו ב-2016 בזכייה בתואר האירופי. מדובר בהישג מרשים ביותר. ריכטר מוכיח שהוא ממשיך בהתקדמות. בתקופה האחרונה היחידה לספורט הישגי בשיתוף עם איגוד הקליעה הצמידו לו מאמן זר, את הרוסי יגני אליינקוב. הוא מתאמן אתו ועם חלק מהקלעים הרוסים". המאמן הרוסי אמור להגיע לישראל ב-6 בחודש.

ריכטר בן ה-23 מתאמן תחת גיא סטריק והוא אלוף ישראל 9 פעמים בעבר. בין הישגיו נמצתאים גם מדלית זהב בסבב הגביע העולמי ב-2009, ומדליית כסף בגביע העולם ב-2011. אחרי שהיה לישראלי הראשון שהבטיח את השתתפותו במשחקים האולימפיים בלונדון, הוא סיים במקום ה-9 עם נקודה אחת פחות מהניקוד שהוביל להשתתפות בגמר.