ריכטר: "חיכיתי לזכייה הזו, רוצה מדלייה באולימפיאדה"

הקלע בנוגע לזכיה באליפות אירופה האחרונה: "מרגיש עדיין כאילו זכיתי הרגע". גילי לוסטיג: ''התוצאה הזו שווה כסף בלונדון''

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.03.13 - 18:11
תחילת כתבה

סרגיי ריכטר אחראי להישג הגדול ביותר של הספורט הישראלי בתקופה האחרונה. הקלע זכה ביום שישי האחרון באליפות אירופה בקליעה, שנערכה באודנסה שבדנמרק, והפך רשמית לאלוף אירופה.

ריכטר, שהתמודד במקצה ירי ברובה אוויר מעשרה מטרים לגברים, סיים את השלב הראשון עם 62.1 נק', והיה שני רק ליריב מבלארוס. אבל בשלב השני ריכטר התעלה על עצמו וסיים את התחרות בצורה מוצלחת אחרי שבגמר גרף 207.3 נקודות, לעומת 205.9 של הבלארוסי. אגב, מי שמדריך את ריכטר הוא הקלע לשעבר, גיא סטריק, שייצג את ישראל בלא פחות מארבע אולימפיאדות.  

"אתה חלק מרשימה של ספורטאים נכבדים שזכו באליפויות אירופה", אמר מנכ"ל הוועד האולימפי אפרים זינגר, "אתה היית הראשון שעשה קריטריון ללונדון 2012 ואתה הראשון שזוכה בזהב בדרך לריו 2016. ניסינו לבצע שינויים מאז המשחקים בלונדון ואנחנו עדיין מפיקים לקחים".

מנהל היחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג, דיבר גם כן: "הזכיה הקודמת בתחרות כזו היתה של אריק זאבי בשנה שעברה. סרגיי חישב שאם הוא היה משיג את התוצאה הזו הוא מסיים במקום השני. כבר אחרי המשחקים האולימפיים, ישבנו ובדקנו ומצאנו איזשהו נוסחה עם נבחרת הקליעה שהיא איכותית".

"סרגיי הוא הכישרון הכי גדול שהיה פה בקליעה, במרחק גדול", אמר סטריק, "הוא בחבורה של אלופי אירופה וקליעה ואני בטוח שהוא יגיע להישגים הכי גבוהים. הוא בגיל 24 וכבר שיאן לנוער, אלוף אירופה וצפויה לו קריירה גדולה".

"אני מתרגש כאילו זה קרה הרגע", אמר ריכטר, "חיכיתי למדליה הזו. זכיתי להגיע ליום הזה ובחודשיים האחרונים היתה עבודה אינטנסיבית וקשה. זו התחרות הבינלאומית הראשונה השנה ויש עוד מספר אליפויות, זו רק ההתחלה ואני מקווה להגיע להישגים".

"ציפיתי ליותר בלונדון", הודה הספורטאי, "העובדה שהייתי קרוב לגמר נתנה לי מוטיבציה גדולה. בכל מקרה, אני רוצה מדליה באולימפיאדה".