הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ישראלי זכה באליפות אירופה ההמנון הושמע מהאייפון שלו

הזוי: בן זקן זכה בזהב בג'יו ג'יטסו, אבל לגרמנים לא היה את "התקווה". הנבחרת השיגה גם מדליית ארד (אורן לוין)

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.13 - 20:59
בן זקן. הישג מכובד
בן זקן. הישג מכובד
הישג נהדר לנבחרת הישראלית בבג'יו ג'יטסו באליפות אירופה בגרמניה. דודי בן זקן השיג את מדליית הזהב (עד 85 ק"ג) לאחר שהכניע יריב פולני תוך 16 שניות. אורן לוין (עד 70 ק"ג) מחיפה השיג את מדליית הארד אבל אירוע הזוי התרחש דווקא כשבן זקן עמד על הפודיום.

המארחים הגרמנים גילו כי ההמנון הישראלי לא ברשותם, ולבסוף נוגן ההמנון ממכשיר האייפון של אורן לוין. 

בן זקן, מבכירי ספורטאי הג'יו ג'יטסו בארץ, עשה היסטוריה כשזכה לראשונה במדליית זהב  באליפות אירופה בג'יו ג'יטסו עד 85 ק"ג. דודי הפגין יכולת נפלאה בקרבות בסגנון ניאו-וזה (קרקע) והכניע בנוק אאוט בשלושה קרבות את יריביו מרוסיה, אוסטריה ובגמר יריב פולני לאחר 16 שניות.  

אורן לוין זכה במדליית ארד (קרקע) עד 70 ק"ג. אורן, שנלחם גם הוא בסגנון נאו ואזה, הפסיד בקרב הראשון ליריב רוסי לאחר הארכה (הרוסי זכה בזהב), אך בבית הנוסף ניצח בשלושה קרבות, ובקרב על המדליה הכניע לוחם מצרפת.
 
נשיא התאחדות "אילת" , אריק קפלן: "מדובר  בהישג יוצא מהכלל. אני מברך את דודי, אורן  ומאמנם על ההישג המרשים. הג'יו ג'יטסו הוא ענף שעד התקופה האחרונה שמר על פרופיל נמוך ולאחרונה אנו רואים פריצה של ממש בענף. כולל של ספורטאים נוספים. אנו אף מצפים לתוצאות טובות בענף במסגרת "משחקי העולם" שיתקיימו הקיץ בקולומביה, האירוע העולמי של הענפים שאינם אולימפיים, המתקיים אחת לארבע שנים".