הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלמוג ספיר: "חששנו להתבזות, ואנחנו ברבע"

בלי תקציב ועם שחקנים שבאים עם כל הלב, כפ"ס עושה עונה גדולה בכדורגל חופים. הבעלים: "זה מרגש אותי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.13 - 13:03

כפ"ס עושה חיל בליגת החופים בחמש השנים האחרונות - עם אליפות אחת ועוד שתי הופעות בחצי הגמר. בשלוש השנים האחרונות הכסף התחיל לדבר וקבוצות החופים של ליגת "בנק יהב" הביאו שחקנים מכל הבא ליד. הענף שהוקם על בסיס אהבה בלבד הופך לאט לאט לביזנס.

לפני תחילת העונה בליגת החופים, החליט אלמוג ספיר לקחת פסק זמן. הבעלים של "קדמת עדן" לא רצה להשקיע כסף, והודיע לבעלים של הליגה, דודי מור, שהוא לא נרשם השנה. "המחשבה שלי היתה בכלל לא להמשיך בכדורגל חופים", מספר אלמוג, "העדפתי לקחת קצת פסק זמן, לזוז מהכדורגל הצידה, להתנתק קצת מכל אנשי הכדורגל".

"אתה בא לעשות טוב ומדברים עליך רע", הסביר, "אתה בא לברך ויוצא מקלל. אז אמרתי לעצמי שאני צריך לזוז לחלוטין. מי צריך את זה?. דודי מור קצת דיבר איתי ואמר שאני חשוב לליגה ושאני מוסיף צבע, אבל לא רציתי להשקיע כסף. דיברתי עם שני שחקנים, הם אמרו 'בוא נעשה קבוצת חברים, לא צריך כסף'"

"בלי לצפות לכלום ועם חשש גדול אולי להתבזות, פתאום אנחנו ברבע הגמר. המון שחקנים רוצים להצטרף. יש פה חבר'ה שבאים מתל אביב, ירושלים אלעד כהן מגיע והוא שחקן חופים מדהים. יש להם הצעות מהרבה קבוצות בלא מעט כסף, אבל הם באים לקבוצת חברים, עוזבים הכל ביום שישי, את המשפחה, באים ברכבים שלהם. יש פה משהו מרגש, לא חשבתי שזה יקרה".

אלמוג ספיר תמך בעונה החולפת בקבוצת עמישב פ"ת, גם מבחינה כספית. בשנתיים שקדמו לעונה הזו הוא היה בבית"ר כפ"ס ועמה הגיע להישגים מרשימים. נראה כי ההצלחה הולכת אחריו, אך אלמוג מרגיש שלא משנה כמה שהוא יעשה טוב, תמיד זה יחזור אליו בצורה שלילית. "כבר תקופה ארוכה בכדורגל שאני בא ונותן מעצמי, לאו דווקא כסף. מלבד זה, אתה מוציא אנרגיה, מעביר ידע ומשקיע הרבה זמן, ואתה לא מקבל את התמורה. פתאום נהיית אויב המדינה. כשאני רואה שבאמת יש כאן אנשים שהם חברים שלי מהכדורגל, זה מרגש אותי"

אז מה המטרות העונה? "אנחנו ברבע, יש לי את הפריביליגיה לשחק על מיקום", אמר ספיר, "ברור שזה משחק אחד או שניים ואתה יכול להפסיד וללכת הביתה, כמו שזה נראה יש גם אפשרות שאנחנו יכולים לעבור את רבע הגמר. הכל פתוח. אני מבחינתי כבר עשיתי את שלי. זה הישג מעל מה שציפיתי. בטח ברמת ההנאה והכיף".