הישג להיאבקות: מדליית כסף באליפות אירופה

המתאבקת הישראלית, אילנה קרטיש, הפסידה בגמר עד 69 ק"ג, אך תקבל על ההישג מענק מיוחד ע"ס 35 אלף ש"ח ומילגה חודשית קבועה

שירי אלג'ם  03.04.14 - 19:39
קרטיש. ניצחון נהדר לישראלית
קרטיש. ניצחון נהדר לישראלית
תחילת כתבה

הישג נהדר להיאבקות הישראלית באירופה. המתאבקת הצעירה (23), אילנה קרטיש, זכתה הערב (חמישי) במדליית כסף באליפות אירופה במשקל של עד 69 ק"ג. בקרב על מדליית הזהב הפסידה קרטיש לנטליה וורובה הרוסייה, אבל אין ספק שהיא עשתה דרך נהדרת עד לפודיום והביאה הרבה כבוד לענף ולמדינה. 

כבר מפתיחת הגמר היו ברורים הבדלי הכוחות בין שתי המתמודדות. וורובה פתחה חזק את הקרב ועלתה ל-0:4 אחרי פחות מחצי דקה. בהמשך, שתי המתמודדות ביצעו תרגילים ואחרי דקה נוספת התוצאה היתה 4:6 לרוסיה. אחרי 3:30 דקות השיגה הרוסיה ניקוד נוסף ועלתה ל-4:8. וורובה עשתה מהלך יפה, עלתה ל-4:11 וסתמה את הגולל. הניצחון הונח לה בכיס והיא זכתה בזהב. 

עוד קודם לכן, קרטיש ניצחה בשמינית הגמר את דאלמה קנאבה מאיטליה אחרי קרב מותח. כבר בפתיחה עלתה קרטיש ל-0:1, ולאחר מכן עלתה ל-0:3. אלא שהאיטלקיה הצליחה לצמק ל-3:2. בסופו של דבר, גברה הישראלית 2:5 על האיטלקיה. ברבע הגמר היא גברה על לאורה סקוינה מלטביה בקרב חד צדדי לחלוטין והביסה אותה 0:4. לאחר מכן, היא הבטיחה לעצמה מדלייה כאשר ניצחה בחצי הגמר את סווטלנה סינקו ממולדובה 3:4.

על ההישג המכובד, תקבל אילנה קרטיש מענק מיוחד בסך 35 אלף ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנה, הקנדי ויקטור זילברמן יקבל מחצית מהסכום. הישג זה מכניס את קרטיש לסגל הכסף לקראת המשחקים האולימפיים בריו 2016, המעניק לה מילגה חודשית קבועה של 6,000 ש"ח.