אליפות אירופה: שטילוב בגמר הקרקע, מדבדב בגמר הקפיצות

יום נהדר למתעמלים הישראלים. אלוף אירופה עלה לגמר הקרקע מהמקום השלישי הכללי. חברו לנבחרת העפיל מהמקום החמישי במוקדמות שולחן הקפיצות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.05.14 - 20:30
ניפגש בגמר. שטילוב (GETTYIMAGES)
ניפגש בגמר. שטילוב (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אליפות אירופה בהתעמלות מכשירים לגברים החלה ברגל ימין מבחינת המשלחת הישראלית. אלכס שטילוב, אלוף אירופה המכהן בתרגיל הקרקע, עשה צעד ראשון במאבק ההגנה על התואר, לאחר שעלה היום (חמישי) לגמר תרגיל הקרקע בתחרות שנערכת בסופיה, שבבולגריה. חברו של שטילוב לנבחרת, אנדריי מדבדב, עלה לגמר תרגיל שולחן הקפיצות.

שטילוב עלה לגמר הקרקע מהמקום השלישי הכללי לאחר שביצע תרגיל טוב במוקדמות והשיג ציון של 15.233 נקודות. המתעמל הישראלי הבכיר, שסיים במקום השישי בגמר האולימפי בלונדון, ייאבק על המדליה מול שני הבריטים מקס וויטלוק ודניאל פרוויס, שקיבלו 15.6 ו-15.266 נקודות בהתאמה. אלפטריוס קוסמידיס היווני ודניס אבליאצין, שהקדים את שטילוב בלונדון, עלו גם הם לגמר, שייערך ביום ראשון.

בניגוד להצלחה בקרקע, בתרגיל המתח, בו השקיע לאחרונה שטילוב ואף כיוון למדליה, נרשמה אכזבה. במהלך התרגיל שביצע נפל שטילוב מהמתח מה שגרם לניקוד של 13.3 נקודות בלבד, שלא הספיק לגמר. יש לציין כי באליפות אירופה אשתקד שטילוב כבר הגיע למקום הרביעי בתרגיל המתח, כשפיספס רק במעט את מדליית הארד.

אנדריי מדבדב סידר לנבחרת נציג ישראלי שני בגמר באליפות אירופה. מדבדב עלה לגמר שולחן הקפיצות מהמקום החמישי הכללי לאחר שהשיג על שתי הקפיצות שלו 14.700 ו-14.691 נקודות (14.695 בציון הממוצע). מדבדב ינסה להפתיע בגמר ולהתברג לפודיום. את המקום הראשון במוקדמות קטף אבליאצין הרוסי עם ציון משוקלל של 15.233 נקודות.

 

הדפס