שטילוב בקבלת הפנים: "כיף לראות שיש עתיד"

הועד האולימפי והאיגוד ערכו טקס לכבוד המדליסט, מטע ריבקין, נבחרת ההתעמלות האומנותית ונבחרת הנוער בהתעמלות מכשירים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.07.14 - 16:01
תחילת כתבה

הוועד האולימפי בישראל ערך היום (ראשון) קבלת פנים חגיגית למתעמל אלכס שטילוב ולנבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית על הישגיהם באליפות אירופה האחרונה. כזכור, שטילוב זכה במדליית ארד בתרגיל הקרקע והנבחרת הקבוצתית זכתה במדליית ארד היסטורית בתרגיל הקרב רב, כשעבור המתעמלות מדובר באליפות אירופה ראשונה בבוגרות.

הספורטאים זכו למענקים, כמו גם המאמנים שלהם - סרגיי ויסבורג מאמנו של שטילוב, ומאמנות הנבחרת הקבוצתית: אירה ויגדורצ'יק, אלה סמופלוב ורעיה אירגו. מי שנכח באירוע הוא אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי, וכן המתעמלת הבכירה של ישראל, נטע ריבקין, שעשתה הישג מדהים ופיספסה ב-0.05 מאיות מדליית ארד היסטורית בקרב רב באליפות אירופה בבאקו וגם נבחרת הנוער בהתעמלות מכשירים, שרשמה הישג שיא בדמות מקום שישי באליפות אירופה.

אלכס שטילוב נשא דברים ואמר: "אין ספק שענף ההתעמלות הוא בין הענפים הכי קשים והכי יפים. בשנים האחרונות הוא גם הביא הכי הרבה הישגים. כיף לראות שיש דור עתיד, גם נבחרת הבנות וגם נבחרת הנוער בהתעמלות מכשירים, אשמח להתחרות איתם באליפות העולם". גם סרגיי ויסבורג, מאמנו של שטילוב הודה על התמיכה מהאיגוד ומהוועד האולימפי.

יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי ציין: "אין דבר יותר חשוב בימים אלה מאשר שגרה יומיומית, ומבחינתנו להגיע לכאן ולחלק פרסים זו שגרה. יש לנו הרבה תקוות מנבחרת ההתעמלות האומנותית שלנו, נקווה שההמשך יהיה טוב. אלכס הביא לנו הרבה כבוד, הוא בפירוש אחד הספורטאים הבכירים במדינת ישראל, דוגמה גם בעסקים ופשוט מצטיין במה שהוא עושה. עם נטע יש לנו סיפור אהבה הרבה שנים. היא עשתה הישג מדהים, פעם הבאה זה בטוח יהיה מדליה". לאחר מכן פנה ליו"ר האיגוד, אופיר פינס, ואמר: "אתה קיבלת איגוד חזק, אבל אתה עושה אותו הרבה יותר חזק".

ד"ר אורי שפר, ראש מנהל הספורט: "זה רגע מאוד משמח בספורט. התחרות בהתעמלות כל כך קשה, ולכן התוצאה מדהימה. מגיעה הערכה למאמנות, העבודה שלכן ראויה לכל שבח. לנטע, אנחנו רואים אותך בכל תחרות, נהנים וגאים. אנחנו איתך, מחבקים אותך. לצד הבנות אנחנו מתחילים לראות עתיד מבטיח בהתעמלות מכשירים בבנים. מה עוד אפשר לומר על שטילוב? אתה דוגמה לרצינות, להתמדה, וליכולת בלתי רגילה בענף אולי הכי קשה שיש".

אופיר פינס, יו"ר איגוד ההתעמלות, הוסיף: "הבנתי כמה זה גדול להביא מדליה באליפות אירופה. זה קשה ומורכב, מדינות חזקות מתחרות ומשקיעות כסף רב, כך שזו מלחמת עולם, ואנחנו הבאנו כמה מדליות. אלכס שטילוב הוא ספורטאי ומתעמל שכל עולם ההתעמלות מכיר אותו, מוקיר אותו ומחשיב אותו. הוא נכס גדול להתעמלות הישראלית. נטע היא ספורטאית ענקית שמתאמנת בנחישות שאין לה קץ. והבנות הצעירות שעשו היסטוריה גדולה מאוד, ונבחרת הנוער שעשו הישג מדהים".
 
בשלב הזה פינס נהיה רציני יותר ואמר: "אין לנו מספיק מתקנים לרמת המתעמלים שיש ברמת ישראל. זו בושה וחרפה. אנחנו חייבים לטפל בזה, ממכון וינגייט ועד אלף ואחד מקומות בישראל שאין בהם אולמות התעמלות. מצד שני אישרו אולם חדש בראשל"צ, בקריית אונו ובב"ש, כך שיש גם דברים חיוביים".

אירה ויגדורצ'יק: "הרגע הזה יותר מרגש מהרגע שזכינו במדליית ארד. אני גאה להיות ישראלית ואני סוף סוף מרגישה בית באיגוד ההתעמלות. אני מרגישה גב מהוועד האולימפי. אחת הסיבות להישג זה הביחד, תחושת הגאווה של ביחד, גם המאמנות ביחד, גם היו"ר ביחד. אנחנו שרי החוץ ןהצלחנו לעשות את זה במדינה מוסלמית מול נבחרות כאלה חזקות".

הדפס