יש אישור, הנבחרת תצא לאליפות העולם בטורקיה

אחרי אי הוודאות בעקבות מבצע "צוק איתן", המתעמלות האומנותיות יוכלו להשתתף בתחרות בסוף החודש, וכך יימנעו מהשעיה מאליפות העולם ב-2015 ומהמשחקים האולימפיים בריו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.09.14 - 14:13
החלטה קריטית עבור הנבחרת (צילום: גלאי תקשורת)
החלטה קריטית עבור הנבחרת (צילום: גלאי תקשורת)
תחילת כתבה

אחרי תקופה ארוכה של אי ודאות בנוגע ליציאתה של נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית לאליפות העולם בטורקיה, הודיע היום (שישי) יו"ר האיגוד, אופיר פינס, כי הבנות ייצאו לתחרות שתתקיים בסוף חודש ספטמבר.

כזכור, על נסיעתה של הנבחרת איים המצב הבטחוני בעקבות מבצע "צוק איתן", כאשר גורמי הביטחון הודיעו לפני מספר שבועות לאיגוד ההתעמלות כי ייתכן שתהיה בעיה ביטחונית להוציא את המתעמלות לאליפות העולם.  עם זאת, מגעים שניהל פינס הן עם גורמי האבטחה הישראלים והן עם ראשי איגוד ההתעמלות העולמי הניבו בסופו של דבר הסדר, שמאפשר לנבחרת לצאת לטורקיה.

יש לציין כי הופעתה של הנבחרת היא קריטית, כיוון שאי הופעה באליפות היתה גוררת את השעייתה מאליפות העולם 2015 וגם מהאולימפיאדה בריו דה ז'ניירו. פינס אמר היום בפתח אליפות ישראל בהתעמלות אומנותית: "יש לנו נבחרת לאומית ברמה מאוד גבוהה, וחשוב מאוד שהבנות יוכלו לממש את האימונים הקשים שלהן. לא היה לנו קל לקבל את האישורים, אבל אליפות העולם חשובה לא רק כאליפות אלא בהשפעתה על האולימפיאדה ועל עתיד ההתעמלות באומנותית בישראל בכלל, ולכן עשינו מאמצים גדולים מאחורי הקלעים".

באליפות העולם תשתתף המתעמלת הבכירה של ישראל נטע ריבקין, יחד עם טורי פילנובסקי ומרטינה פופלינסקי.
הנבחרת הקבוצתית תכלול את אלונה קושיבצקי, אידה מיירין, קטרינה לבינה, ליהי שוחטוביץ', יובל פילו, קרינה ליחבר. המאמנות (קבוצתי ואישי): אירה ויגדורצ'יק, רעיה אירגו, אלה סמופלוב, נטשה אוסמולוב ונטלי ביידיק- מלכה.באליפות ישראל שהחלה היום ותימשך מחר משתתפות כ-600 מתעמלות מ-58 אגודות מרחבי הארץ שמתחרות במקצועות הקבוצתיים.