23 ספורטאים אולימפיים בקורס מאמנים ייחודי

נבו, ריבקין, שטילוב, זימרו, ששון ואחרים, שהשתתפו במשחקים האולימפיי, מתכוננים ליום שאחרי הקריירה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  30.10.14 - 13:49
ספורטאי ההווה, מאמני העתיד (הוועד האולימפי)
ספורטאי ההווה, מאמני העתיד (הוועד האולימפי)
תחילת כתבה23 ספורטאים אולימפיים שייצגו את ישראל במשחקים האולימפיים בעבר, ספורטאים המשתייכים לסגלים האולימפיים לריו 2016 וכאלה שייצגו את ישראל באליפויות עולם ואירופה, החלו בלימודים בקורס מאמנים ייחודי וראשון מסוגו. הקורס נועד לספורטאים אולימפיים וחברי הסגלים האולימפיים, ומטרתו הקניית ידע, הכשרה והסמכה באימון, וכדי להכין אותם ליום שאחרי סיום הקריירה האולימפית.

הספורטאים במחזור א': גל נבו, נמרוד חייט ויעקב טומרקין (שחייה), נטע ריבקין וורוניקה ויטנברג (התעמלות אומנותית), אלכס שטילוב (התעמלות מכשירים) גיל כהן (שייט), זוהר זימרו (אתלטיקה), גילי כהן, אורי ששון,אלון ששון,טומי ארשנסקי, גולן פולק, טל פליקר, ליאור וילדיקאן, שירה ראשוני וקמיליה מינקוואה (ג'ודו), דני פרידמן (חתירה), ציפי אובזילר (טניס), סרגיי ריכטר ועמנואל בן חפר (קליעה) יום הירשפלד (ספורט החורף).

מאחורי היוזמה לקיום הקורס עומדת ועדת הספורט של הוועד האולימפי בישראל, בראשותה של חברת ההנהלה יעל ארד, שזכתה להיענות מלאה של מינהל הספורט. תוכנית הפעילות נבנתה עם בית הספר להכשרת מאמנים במכון וינגייט בראשותו של אלי סדרס.

ארד, שפגשה את הספורטאים בפתיחת הקורס ציינה: "אנו רואים חשיבות גדולה במאמץ לשלב את הספורטאים הבכירים של ישראל במערכת הספורט ההישגי. המתכונת המיוחדת של הקרוס תאפשר להם לרכוש את ההכשרה כבר במהלך הקריירה הפעילה שלהם, על מנת לקצר את תקופת אי הוודאות בשלב הפרישה מספורט תחרותי. אני בטוחה שתהיה לזה תרומה רבה לספורט הישראלי במישור של הספורטאי עצמו ובמישור של המערכת כולה".

במהלך הקורס, שיערך כשנתיים ומותאם ללוחות הזמנים של הספורטאים, ניתן יהיה לחשוף ספורטאים אולימפיים מול ספורטאים צעירים במהלך הסטאג' ולגייס מאמנים בעלי התנסות ספורטיבית ברמות הגבוהות ביותר לעבודה כמאמנים. מנהל הקורס-צקה רז. רכז הקורס - סים זוארץ.הקורס יאפשר אף צבירת נקודות אקדמיות לתואר במנהל עסקים או רב תחומי במוסדות מוגדרים: אוניברסיטת חיפה, מכון וינגייט או רופין.