"אנשים בכו": המשטרה תבטל את ה"ישראמן"

אחרי חודשים של הכנה, מחוז דרום הטיל וטו. הפרטים והנזקים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.02.21 - 14:54

תגיות: ישראמן

תחילת כתבה

תחרות ה"ישראמן" שהייתה אמורה לצאת לדרך בשישי הבא, תבוטל בשל סירוב המשטרה (מחוז דרום) להעניק אישור לאירוע בעקבות מגבלות הקורונה. כ-1500 ספורטאים וספורטאיות נרשמו לתחרות, שכוללת 4 ק"מ שחייה בים, 180 ק"מ רכיבה על אופניים ובסיום ריצת מרתון - אך כעת, כשבוע לפני הזינוק, המשטרה לא מוכנה לאשר את התחרות.

על פי המארגנים, בשבועות האחרונים הם הכינו מתווה מותאם לקורונה (הזנקות בקפסולות וכדומה) שאושר פעמיים על ידי משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות. גם משרד התיירות היה בתמונה בשל הפרנסה שאירוע כזה מכניס לעיר אילת, שנפגעה כלכלית קשות ממשבר הקורונה. אלא שלפתע, במשטרה טענו היום (חמישי) שהם לא מוכנים לקיים את האירוע, שהמשתתפים בו מתכוננים אליו במשך כמה חודשים טובים.

עמית בהט, סמנכ"ל תפעול של רשת מלונות ישרוטל, אמר לערוץ הספורט: "אם עד היום האמנתי שהפוליטיקה לא מעורבת בספורט ובהחלטות, אז היום מגיעה החלטה ש-1,500 חדרים באילת שהוזמנו לסוף השבוע הבא התבטלו בגללה. החלטה שנראית כמו החלטה פוליטית, אין שום סיבה אחרת".

"כל מה שביקשו נעשה ואנחנו עושים, הכל לפי החוקים", הוסיף בהט. "כנראה שקצת קשה למשטרה לעבוד ונוח לה לעבוד בסגרים כשאין אנשים ברחובות. עצוב מאוד שהחליטו לבטל את התחרות. אנשים מתאמנים לתחרות הזו שנה שלמה, אנשים בכו היום. מעבר לכך, זו מכה כלכלית קשה נוספת לעיר אילת. לפני שבוע הייתה תחרות ג'ודו של 500 איש בתוך אולם, אז אין סיבה שתחרות שפרוסה על 90 ק"מ בשטח תבוטל". 

ליאור זך-מאור, בעלים ומאמן של קבוצת "zone 3" ממנה היו אמורים להתחרות 45 משתתפים, סיפר: "המתאמנים קיבלו את ההחלטה באכזבה גדולה. תחושה קשה, הם התכוננו לתחרות תקופה ארוכה, ארבעה חודשים. הייתה תחושה שהתחרות עומדת להתקיים, אבל ברגע האחרון זה נפל".

נועם מרקס, מבעלי "ישראמן", טען ש""הקורונה ניצחה את ישראמן 2021, נותרנו בלי טעם וריח" - ואף פנה במכתב ישיר לשר הבריאות. "עבור ענף המלונאות, ביטול האירוע בעת הזו מהווה פגיעה קשה מאוד", נכתב במכתב. "נדמה כי בכל פעם שהממשלה עושה צעד קדימה במתווה היציאה כדי לאפשר לעסקים להתחיל ולהתאושש, היא פוסעת בבת אחת שני צעדים אחורה ומחזירה את אותם עסקים חזרה לנקודת המשבר ממנה ניסו להתאושש".

מדוברות משטרת אילת נמסר בתגובה: "בניגוד לפירסומים, אירוע איש הברזל שהיה אמור להתקיים באילת בוטל בעקבות החלטת משרד הבריאות, מאחר ומדובר ב'אירוע ספורט' שהוא אירוע אסור על פי תקנות הקורונה. יש לציין כי משטרת ישראל אוכפת את התקנות כלשונן".