הגרלה מרתקת בגביע: מכבי תארח את הפועל?

הפועל ומכבי ת"א ייפגשו, אם לא יודחו בשמינית על ידי נס ציונה או הפועל עפולה. הפועל ירושלים, שצפויה לעבור את רמה"ש, תמתין למנצחת בין ראשל"צ לבני הרצליה. המשחקים: 27-29.12

רועי גלדסטון  17.11.14 - 12:19
נקמה, חגיגה אדומה נוספת, או שנס ציונה תפתיע? (אלן שיבר)
נקמה, חגיגה אדומה נוספת, או שנס ציונה תפתיע? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

רק בשבוע שעבר הפועל תל אביב הדהימה את מכבי תל אביב בהיכל נוקיה, כאשר הביסה אותה 58:78 וכעת יש לצהובים אפשרות לנקום. אמנם משחקי שמינית הגמר טרם התקיימו, אך הגרלת רבע גמר גביע המדינה נערכה היום (שני) במשרדי איגוד הכדורסל וזימנה התמודדות מרתקת בין היריבות העירוניות.

  • משחקי גביע המדינה בשידורים ישירים כאן בערוץ הספורט

התנאי לדרבי הוא שהפועל תל אביב תנצח את נס ציונה החזקה בשמינית הגמר ובמקביל מכבי ת"א לא תפסד בצורה סנסציונית להפועל עפולה בשמינית הגמר. אם זה אכן יקרה, המשחק ייערך בהיכל נוקיה.

משחקי רבע הגמר (27-29.12)
מכבי קרית גת/הפועל אילת - ברק נתניה/עירוני נהריה
מכבי חיפה/הפועל חולון - מכבי הוד השרון/ גלבוע/גליל
מכבי ראשל"צ/בני הרצליה - רמת השרון/הפועל ירושלים
הפועל עפולה/מכבי ת"א - הפועל ת"א/נס ציונה

יש לציין כי משחקי רבע הגמר ייערכו ב--28-29.12, ארבעה ימים בלבד אחרי שלב שמינית הגמר. המשחק המסקרן ביותר בשלב 16 האחרונות יפגיש כאמור את הפועל תל אביב ועירוני נס ציונה, כאשר המנצחת צפויה לפגוש בהיכל את מכבי ת"א, שתתארח בעפולה. יתר המשחקים בשמינית: רמת השרון - הפועל ירושלים; מכבי קרית גת - הפועל אילת; מכבי ראשל"צ - בני הרצליה; ברק נתניה - עירוני נהריה; מכבי חיפה - הפועל חולון; מכבי הוד השרון - גלבוע/גליל.

ומה עוד נקבע בהגרלת רבע הגמר? הפועל ירושלים, בהנחה שלא תופתע על ידי רמת השרון בשמינית הגמר, תשחק את רבע הגמר בחוץ מול המנצחת במשחק בין מכבי ראשון לציון לבני הרצליה. המנצחת בין מכבי חיפה להפועל חולון תפגוש את המנצחת בין מכבי הוד השרון לגלבוע/גליל ואילו המנצחת בין מכבי קרית גת להפועל אילת תתמודד מול המנצחת בין ברק נתניה לעירוני נהריה. נדגיש כי במקרה שקבוצה מהליגה הלאומית תנצח בשמינית, היא בהכרח תארח את ההתמודדות ברבע הגמר.