הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עכשיו ישחק? התקדמות באזרוח של סנדי כהן

מזרחי הרים את הכפפה, אופטימיות במכבי בקשר להשלמת התהליך

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.11.19 - 18:13

בכל מפעל, בכל יום ובכל מגרש, מכבי תל אביב מנצחת. ה-76:97 על הפועל אילת היה העשירי שלה ברציפות בכל המסגרות, אך חשוב לא פחות - העלה אותה לרבע גמר גביע המדינה, תואר שבו לא הצליחה לזכות בשתי העונות האחרונות. "זה בדיוק מסוג המשחקים שהיינו נופלים בהם בעונות הקודמות", הודו בקבוצה. "זו היתה עוד הוכחה שהשנה, יש פה משהו אחר".

הצהובים הראו שוב עד כמה הסגל עמוק ומאוזן העונה, כשגם בהיעדרו של עומרי כספי (והזרים שלא נרשמו) הם שייטו בזכות מחצית שניה נהדרת. הפעם אלו היו נייט וולטרס ואות'לו האנטר שהצטיינו, וסידרו ליאניס ספרופולוס סיפתח מוצלח לשבועיים קשים.

כעת, הצהובים בדרך לחיזוק נוסף לגזרה הישראלית, כשהערב (שני) חלה התקדמות בהליך האזרוח של סנדי כהן. היום הגיע השחקן, מלווה בשמעון מזרחי ודורון לב, למשרדי הסוכנות היהודית בירושלים על מנת להציג מסמכים נוספים כפי שהתבקשו. בסביבת השחקן מעריכים כי חלה התקדמות בכל נושא האזרוח, וקיימת אופטימיות שבסופו של דבר התהליך יושלם והוא יקבל אזרחות ישראלית.

"אני גאה באיך שהופענו, שיחקנו ממש טוב והראנו אופי", אמר ג'ייק כהן, שהיה גם כן מהטובים אמש עם 15 נקודות. "תמיד יש את החשש שהשחקנים החדשים לא יבינו עד כמה חשוב המשחק הזה, כי זה עלול להיתפס כמו 'עוד משחק'. אבל לא נתנו לעצמנו ליפול למלכודת הזו, כי כולם פה יודעים שזה משחק אחד וזה מסוכן מאוד. אני שמח שהגבנו נהדר לזה כקבוצה".

מכבי, אם כן, נכנסת כעת ללוח זמנים צפוף מאוד, ששיאו הוא שלושה משחקי חוץ רצופים, מול באסקוניה, מילאנו וברצלונה. "אנחנו בסיטואציה לא פשוטה מהבחינה הזו, בכל המסגרות, אבל עד עכשיו התמודדנו עם הכל יפה", המשיך כהן, והתייחס להצלחה עד כה העונה באופן כללי: "מהאדם הראשון עד האחרון אנחנו קבוצה מקצוענית, וזה תענוג בשבילי להיות חלק מזה. אם נמשיך לעבוד קשה ונהיה צנועים - ולא נשקע בעבר או נחשוב על העתיד אלא נתמקד בהווה - אנחנו נהיה בסדר".

עומרי כספי כאמור לא שיחק אתמול בשל כאבים בברכו, שחש לפני פתיחת המשחק. במכבי טוענים שהפורוורד התכוון לשחק, אך כאשר חש רגישות מסויימת, התקבלה החלטה שלא לסכנו למרות חשיבות המשחק. ייתכן שכספי גם יקבל מנוחה מול הפועל באר שבע מחר, זאת כדי שיגיע רענן ככל האפשר למשחק החשוב נגד באסקוניה.