רק 5 שחקנים יופיעו בהרצליה: לא ספורטיבי

אביבי ומלכה מורחקים ברבע גמר הגביע נגד ראשל"צ. במועדון פנו לאיגוד, על נענו בשלילה: "חבל, מדובר בחוק פרימיטיבי"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  21.11.19 - 20:09
(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

עצבים בשרון. בני הרצליה היא קבוצת הליגה הלאומית היחידה שתשחק ברבע גמר גביע המדינה, כשתפגוש את מכבי ראשון לציון ביום ראשון הקרוב. לצערה, למרות הפערים הברורים בין הקבוצות בשל הבדלי הליגות, היא תגיע אפילו בעמדת נחיתות גדולה יותר.

לרשותו של מיקי גורקה יעמדו חמישה שחקנים בכירים בלבד: ג'אקים דואנאלדסון, קנדל אנתוני, אייזאה אייזנדורף, אור לאומי וניצן חנוכי. גייב לוין ואנתוני פישר פצועים ולא ישחקו, בעוד שנועם אביבי ואופק מלכה הורחקו במשחק האחרון מול הפועל חיפה ולא יהיו בסגל.

כזכור, מלכה ואביבי הורחקו עקב כניסתם לפרקט לכאורה, כדי להפריד בקטטה שהתפתחה, ועל פי החוק היבש הורחקו. בשל העובדה שמדובר בהרחקה "מנהלתית" (ולא בהרחקה "רגילה" של עבירות טכניות/בלתי ספורטיביות) - השחקנים מורחקים אוטומטית גם מהמשחק הבא על פי החוק בתקנון.

בהרצליה, באופן טבעי, מאוכזבים מאוד מהעניין ואף פנו לאיגוד בניסיון לשנות את רוע הגזירה, אך נענו בשלילה. "קשה להאמין שחוק כזה פרימיטיבי, בלי קשר למקרה עצמו וחומרתו, עוד קיים בשנת 2019 ועוד יותר חמור שאין שום אפשרות לערער על כך", אמרו במועדון.

בהרצליה מתוסכלים גם מכך שיש חוסר שוויון בין תקנון המנהלת לבין זה של איגוד הכדורסל: "למה שחקנים שלא עשו שום דבר שצריך לגרור הרחקה ממשחק נוסף צריכים לסבול בצורה כזאת? חבל שמעמד מכובד כמו רבע גמר גביע מתקלקל. לצערנו, במצב הנוכחי עם הפצועים וההרחקה האוטומטית של מלכה ואביבי, המשחק מאבד כל ערך ספורטיבי וחבל".

כזכור, למרות ההרחקה של השניים, הקבוצה הצליחה לגבור על הפועל חיפה ולהשיג ניצחון ברוממה. גורקה הלך עמוק לספסל והשתמש בשחקנים שממעטים לשחק, דין זהבי ורון גוטמן, שצפויים גם לקבל דקות מול סגנית האלופה ביום ראשון.