צפו בתיעוד: וויליאמס תקף לכאורה את אוהד חולון

אחרי ההדחה ברבע גמר הגביע, כ-50 אוהדי חולון חיכו ביציאה לשחקנים ובמקום התפתחה מהומה מכוערת. לטביוס וויליאמס תקף לכאורה את אחד האוהדים, גם ריצ'רד האוול נקלע לעימות ושאר הזרים היו בהלם מהמראות. הנהלת המועדון תתכנס לדון בעתידו של דרוקר

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.11.19 - 22:58
תחילת כתבה

האלימות המכוערת במגרשי הספורט הרימה הערב (שבת) שוב את ראשה. לאחר ההדחה ברבע גמר גביע המדינה על ידי עירוני נהריה, כ-50 מאוהדי הפועל חולון חיכו ביציאה מהאולם לשחקנים. וכשאלה יצאו בסופו של דבר מחדר ההלבשה, במקום התפתחה מהומה חריגה ומקוממת. העסק החל להתדרדר כאשר כמה מהאוהדים התקרבו לעברו של לטביוס וויליאמס, שבתגובה תקף לכאורה את אחד מהם.

אחרי אותו אירוע בין האוהדים לוויליאמס גם ריצ'ארד האוול נקלע לעימות עם חלק מהאוהדים, שקיללו את השחקנים. אנשי האבטחה במקום, מנכ"ל הפועל חולון ושחקנים אחרים יצאו למקום כדי לנסות להפריד בין הצדדים. את וויליאמס, שכאמור תקף לכאורה את אחד האוהדים, הכניסו אנשי המשטרה לניידת במטרה להרגיע את הרוחות, ואחרי כרבע שעה שיחררו אותו לביתו. הזרים של הפועל חולון היו בהלם מהמראות בסיום. וויליאמס אף נשמע אומר: "אני סיימתי פה".

שרון דרוקר יפוטר?
התבוסה ברבע הגמר גביע המדינה, 90:67 לעירוני נהריה, עלולה להוביל לזעזוע בהפועל חולון. הנהלת המועדון תתכנס כדי לדון בעתידו של המאמן שרון דרוקר, שגם את הליגה לא פתח בצורה מוצלחת במיוחד (מאזן 3:3). במהלך המשחק ולאור ההופעה החלשה מאוד של השחקנים, הקהל החולוני קרא לדרוקר להתפטר מתפקידו.

מעבר לקריאות "תתפטר" לעברו של דרוקר, חלק מאוהדי חולון התקשו לקבל את התבוסה הביתית ובסיום התפתחה קטטה באחד היציעים. לטענת האוהדים, אחד המאבטחים דחף את אחד האוהדים, ילד בן 12, ומשם הדבר הסלים למהומה רבתי. אגב, עוד קודם לכן ובלי קשר, שחקנה של נהריה דומיניק ווטרס הקניט את האוהדים המקומיים בתנועה מגונה.

"אני מבין לחלוטין את האוהדים, התסכול הוא גדול. אבל אני חושב שדווקא במקומות כאלו קבוצה צריכה להתאחד", ניסה דרוקר להרגיע. כשנשאל מה הצעד הבא שלו בתור המאמן, דרוקר לא רמז כי הוא מתכוון להתפטר ואמר: "אנחנו צריכים למצוא פתרונות, להרים את השחקנים. יש לנו שבוע עד המשחק הבא, עדיין יש אתגרים העונה, יש לנו את אירופה והליגה כמובן. מה שבטוח - צריך שזה ייראה אחרת. שום דבר לא הכין אותנו למה שקרה פה, אין ספק שפישלנו בגדול".

"אני מחפש את התשובות כי שום דבר לא הכין אותנו למצב הזה, נתנו את כל הלב והאנרגיה נגד ססארי וחשבנו שזה יימשך מול נהריה", סיכם דרוקר, "זה נראה כאילו איבדנו את זה, אנשים היו כבויים והורידו את הראש אחרי כל סל. כואב לי הלב כי הכל היה תלוי בנו לדעתי, אבל אחרי תצוגה כזו לא מגיע לנו לעלות לחצי הגמר".

פרנקו: "בשביל זה הגעתי לכאן"
בעוד בחולון הבלגאן חוגג, נהריה חגגה כרטיס לחצי גמר הגביע, לראשונה אחרי עשור. "עשינו הכנה טובה, אנחנו נראים יותר טוב לאחרונה בכלל, משחקים יחד ונהנים וזו התוצאה", הסביר דני פרנקו והוסיף: "אני שמח להגיע לפיינל פור עם נהריה - זו הסיבה שהגעתי לכאן. יש פה חבורה של חבר'ה נהדרים".

איתי שגב, מהבולטים בנהריה, בעיקר במחצית הראשונה, אמר: "שיחקנו כדורסל טוב, פעלנו לפי תכנית המשחק, זה עבד לנו ואני שמח. אני משתדל לעבוד הכי קשה ונכון שאני יכול, והקרדיט לדני ולעוזריו שמאפשרים לי לשחק את המשחק שלי ונותנים לי את הבמה. מה עושה לי המילה 'גביע'? צמרמורת, צמרמורת".