כספי: "אני רגוע יותר בנבחרת, שיבק הוריד ממני הרבה לחץ"

אחרי הניצחון על איסלנד במוקדמות היורובאסקט, הפורוורד פירגן ב-103fm: "יש כאן הרבה כלים חוץ ממני, התפקיד שלי הוא לעשות את אלו שלידי לטובים יותר. אחרי שהלכנו אחורה בגלל ההפסד לאסטוניה, זה טוב שהכל שוב בידיים שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.12 - 19:58
תחילת כתבה

השבוע האחרון היה קו פרשת המים של נבחרת ישראל בכדורסל. אחרי ההפסד הביתי למונטנגרו, לכולם היה ברור שלבחורים בכחול-לבן אסור בשום פנים ואופן למעוד מול אסטוניה ואיסלנד, והם אכן עמדו במשימתם. ביום שבת הקרוב, מחזור לסיום המוקדמות, אריק שיבק ושחקניו יכולים להבטיח עליה לאליפות אירופה בכדורסל, אם ינצחו גם את סלובקיה בהיכל נוקיה.

"כל עוד נבטיח את העלייה לאליפות אירופה נשיג את המטרות שהצבנו לעצמנו, למרות שההפסד לאסטוניה משך אותנו אחורה", אמר עמרי כספי בראיון ל-103fm, "מאז ההפסד הביתי ההוא, עשינו הרבה שינויים, התקפית וגם הגנתית, כשכולם הביאו אותנו לנצח את סרביה ולהיות בחזרה בתמונת העליה. עכשיו זה שוב בידיים שלנו. אנחנו צריכים לנצח את סלובקיה ולצאת לסרביה כשאנחנו יודעים מהן המטרות".

לאחר מכן, התייחס הכוכב של הנבחרת לשינויים בין סגנון המשחק האירופאי לבין זה שמשוחק ב-NBA. "זה שונה. כאן, אני יודע פחות או יותר מה היריבות מכינות לי. אני עושה את העבודה שלי ולא מכריח  דברים בהתקפה", אמר הישראלי הראשון בליגה הטובה בעולם, "אני לא זורק הרבה לסל, ובגדול אני לא חושב שאני צריך לקחת יותר".

כספי המשיך: "אין לי בעיה להמשיך לקחת את ההחלטות, כי אני צריך לעשות את השחקנים שלידי יותר טובים. מאיפה זה נובע? מהרצון שלנו לשחק קבוצתי ולעזור לנבחרת לנצח. יש לנו הרבה כלים התקפיים חוץ ממני, אריק שיבק הוריד ממני המון לחץ. בנבחרת אני יותר רגוע ושקט מאשר ב-NBA. הלחץ שם שונה".

כספי סיכם עם קריצה בכיוון מערב: "המשחקים בארה"ב יותר אינדיבידואלים. אני מאוד מרוצה ונהנה בקליבלנד, למדתי הרבה על המשחק בשנה האחרונה. אני יודע שכל כולי כרגע בקליבלנד ואני מרוכז רק בקבוצה. יש לי הרבה אחריות שם, אני צריך לבוא ולהוכיח את עצמי. השנה הקרובה היא הזמן שלי להתעלות ולהביא הכל".