"בניגוד לאליפויות הקודמות, יש סיכוי ממשי להגיע רחוק"

גם יובל נעימי מלא אופטימיות לקראת היורובאסקט הקרוב. ומה לגבי הסטטוס החדש? "לא משנה שאני שייך למכבי". הלפרין ערך אימון חלקי

רועי גלדסטון  11.08.13 - 17:12
תחילת כתבהאליפות אירופה בכדורסל הולכת ומתקרבת - ובנבחרת ישראל מגבירים את ההכנות. בין טורניר הכנה אחד למשנהו, מצאו השחקנים זמן למותרות והשתתפו בצילומי פרומו מיוחד. מי שהתייחס לתכונה שמסביב, עוד לפני היציאה לטורניר באנטוורפן שבבלגיה (שידורים ישירים באתר ערוץ הספורט), הוא יובל נעימי.

הרכז, שחתם במכבי תל אביב, בטוח בעצמו וביתר חבריו טרם הטיפ-אוף בסלובניה, ובכך ממשיך את הקו האופטימי ששורר בנבחרת בתקופה האחרונה. "זה תמיד כיף ועבורי זו האליפות השלישית", פתח נעימי את דבריו. "הפעם, יש לנו גם סיכוי ממשי להגיע הישג יוצא דופן. אנחנו מרגישים טוב עם עצמנו ומאמינים שיש לנו את הכוחות והכשרון לעשות זאת".

נעימי המשיך להתייחס לנעשה בקרב הנבחרת: "לכל השחקנים פה יש מספיק ניסיון כדי לקחת את הכל בפרופורציה, גם את הדברים הפחות טובים. אמנם הפסדנו בשניה האחרון במשחק האחרון מול גאורגיה, אבל עוד לומדים מזה. אנחנו משתפרים מיום ליום".

בנוסף, לראשונה בקריירה, נעימי ילבש את המדים בכחול-לבן כאשר הוא שייך לקבוצה הכי גדולה במדינה. אלא שלטענתו, הדבר לא משפיע. "הביטחון שלי לא קשור לזה שחתמתי במכבי", סיפר השחקן. "זה לא מוסיף ולא גורע. אני מודע למה שאני מסוגל, בלי קשר לקבוצה שבה אני נמצא".

אז מה צופן העתיד, ובפרט ב-2013/14? "ניתן לעונה להתחיל ונראה מה יהיה", ענה נעימי לשאלת הקבוצה בה ישחק בשנה הבאה. "מה שיהיה ברוך הבא. בכל מקרה, כבר הובלתי קבוצות בעבר. זה כיף וזה כבוד גדול. אני עובד מאוד קשה בשביל זה".

בתוך כך, אריק שיבק והצוות המקצועי ממשיכים לעקוב מקרוב אחרי מצבו הבריאותי של יותם הלפרין. הגארד, שכזכור נפצע בטורניר באיטליה אחרי שיניב גרין נחת לו על הברך, כבר מרגיש טוב יותר וערך אימון חלקי. הלילה, ב-2:00, הוא יעבור בדיקת MRI שתגדיר את חומרת הפציעה. עוד שחקן שסובל מפגיעה קלה הוא הגבוה המוביל של הנבחרת, אלכס טיוס. בניגוד להלפרין, המתאזרח שסובל ממתיחה בשריר התאמן רק בחדר הכושר. גם הוא, כמובן, ימריא עם יתר חבריו לבלגיה ביום שישי.

"הפציעות של אלכס טיוס ויותם הלפרין קילקלו לנו את ההכנות, אבל זה חלק מהמשחק", אמר שיבק, "בסך הכל, מה שחשוב במחנות כאלה זה היציבות. המצב של יותם נראה הרבה יותר טוב. אם הכל יהיה בסדר, מחר הוא יוכל להתחיל להתאמן. אלכס עובר טיפולים, יש לו מתיחה ואנחנו רוצים לקחת מינימום סיכונים, מקווה שהוא יחזור כבר ביום שלישי. התפקיד שלי הוא לדאוג כל הזמן. בקיץ הקודם, הלפרין שיחק עם פציעה ברגל שהוא סחב מתוך העונה. יותם בסדר, הוא בריא".

"אנחנו לא צריכים לעושת סיכומים אלא להגיע לאליפות בכושר הכי טוב שאנחנו יכולים", הוסיף רביב לימונד, "אמנם התוצאות לא כמו שאנחנו רוצים, אבל הכי חשוב שנגיע טוב לאליפות. אני חושב שזה אופייני להתחלה של משחקים, שיחקנו ביחד כמעט שנה ולוקח זמן לחזור לכימיה. אנחנו מתחילים להרגיש אחד את השני יותר וזה ייראה יותר טוב. חמישיה? זו החלטה של המאמן. בטורניר האחרון הוא החליט שאפתח. זו נבחרת, לא קבוצה. זה לא חשוב מי פותח".