הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מזרחי: "צריכים לגשש, אך להיות זהירים מאוד"

יו"ר מכבי ינסה לקדם את המו"מ לכניסת הנבחרת לאליפות העולם בסופ"ש. בשיחה עם "חמש באוויר", תכנית הרדיו של אתר ערוץ הספורט, הוא אמר: "לא מאמין שאוקראינה תוותר כל כך מהר על השתתפותה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.14 - 14:56
בקרוב באליפות העולם?
בקרוב באליפות העולם?
תחילת כתבה

נציגי איגוד הכדורסל, ממלא מקום היו"ר שמעון מזרחי והמנכ"ל יעקב בן שושן, ימריאו בסוף השבוע הקרוב לכנס באיסטנבול, שם ייפגשו עם מזכ"ל פיב"א העולמית, פטריק באומן, במטרה להאיץ את המו"מ על כניסת נבחרת ישראל לאליפות העולם, במידה שאוקראינה תחליט לפרוש מהטורניר היוקרתי. על האפשרות שהנבחרת תשחק במונדובאסקט 2014 בספרד פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט.

"אנחנו צריכים לגשש, אבל להיות מאוד זהירים ועדינים, שכן אנחנו לא היינו רוצים שיגידו לנו לא לשחק בגלל התפתחויות כאלה ואחרות", אמר מזרחי בראיון ל"חמש באוויר", תכנית הרדיו של אתר ערוץ הספורט. "הגשנו בזמנו מועמדות לווילד קארד, אבל מדינות אחרות קיבלו. אם אוקראינה תחליט לפרוש, יכול להיות שנהיה בין הראשונים. עם זאת, אני לא מאמין שאוקראינה תוותר כל כך מהר על השתתפות באליפות העולם".

חשוב לציין שבחודש מאי הקרוב מתקיימות בחירות לתפקיד נשיא פיב"א אירופה. באומן מעוניין להשפיע בנושא וינסה לגייס את הקול הישראלי כדי לתמוך במועמד המועדף עליו. אגב, לכנס שייערך בטורקיה יגיעו נציגים מ-200 מדינות מתוך 214 שרשומות בפיב"א העולמית, ונציגי האיגוד ינסו להקים לובי חזק עבור הנבחרת בכחול-לבן.

 

חלון ההזדמנויות שנוצר הוא השתתפות במקום נבחרת אוקראינה. הסיבה: הנבחרת ממזרח אירופה מורכבת משחקנים שמקבלים שכר גבוה בשל השתתפותם במשחקים. בעקבות המצב הקשה במדינה, ברח לחו"ל הנשיא ויקטור יאנוקוביץ' וגם נשיא איגוד הכדורסל הרוסי אלכסנדר סשה וולקוב (כדורסלן העבר) נטש את המדינה. לכן, כל המקורות הכספיים של הנבחרת הוקפאו, שכן השניים נחשבו למחוברים מאוד לספורט וכך הגיעו הכספים לשחקני הנבחרת.

מה שנוטע תקווה בראשי איגוד הכדורסל הוא העובדה שישראל הגיעה לפוטו פיניש עם נבחרת פינלנד במאבק על הכרטיס החופשי לאליפות העולם. בסופו של דבר ובעקבות פעולות פוליטיות כאלה ואחרות - הפינים היו אלה שקיבלו את הכרטיס הנכסף, אבל ישראל הייתה שם עד הסוף. כעת, טבעי שבעזרת הלובי הנכון תהיה זו ישראל שתעמוד ראשונה בתור להיכנס לאליפות במידה ונבחרת אוקראינה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה.