ישראל הגישה מועמדות לאירוח יורובאסקט 2015

פרסום ראשון: בפיב"א מחפשים תחליף לאוקראינה, שכנראה תאבד את הטורניר בעקבות המשבר הפוליטי, ישראל נחשבת למועמדת בכירה מבין 16 המדינות שניגשו למכרז. אופציה: אירוח משותף של ארבע מדינות

שי לוי
שי לוי  16.05.14 - 09:29
היורובאסקט בישראל (gettyimages)
היורובאסקט בישראל (gettyimages)
תחילת כתבה

זה עדיין לא רשמי, אבל נראה שהיורובאסקט שהיה אמור להיערך באוקראינה בקיץ 2015 יעבור למדינה אחרת. אחת האופציות שהועלו היא אירוח משותף של מספר מדינות, ולאתר ערוץ הספורט נודע כי אחת המועמדות לקבל על עצמה את הטורניר היא ישראל.

בפיב"א אירופה מודאגים מאוד מהמשבר הפוליטי ההולך ומחריף באוקראינה, וכבר החלו לחפש אלטרנטיבות. אתמול (חמישי) נערכה פגישה גורלית במינכן, בה אישרה מועצת המנהלים של פיב"א אירופה את הבקשה של נשיא ההתאחדות האוקראינית, אלכסנדר וולקוב, לדחות בשבועיים את ההחלטה על העברת האליפות למדינה אחרת, אולם ההערכות של בכירים בענף מדברות על כך שהסיכוי שהאוקראינים יוכלו לשנות את הגורל בשבועיים הקרובים הוא קלוש.

באיגוד הכדורסל אישרו את הידיעה ומסרו בתגובה: "במסגרת הרצון של איגוד הכדורסל להמשיך ולקדם את הכדורסל בארץ, נעשתה פנייה לפיב"א-אירופה כדי לארח את טורניר אליפות אירופה 2015 וזאת במידה והיא לא תתקיים באוקראינה כמתוכנן. מלבד זאת, מכיוון שקיימת אפשרות שהאליפות תפוצל למספר בתים שכל אחד יתקיים במדינה אחרת, נעשתה פנייה גם לארח את הבית שבו ישראל תשתתף, במידה ותעלה כמובן לאליפות אירופה מבית המוקדמות. העובדה שבתקופה הזאת מסתיימת הקמתן של מספר אולמות חדשים מאפשרת קיום טורניר כזה בישראל. נציגי האיגוד, ששוהים כעת במינכן בקונגרס וישתתפו בבחירות שיתקיימו בשבת, עושים מאמץ להביא את הטורניר לישראל או לכל הפחות את הבית הישראלי".

כבר בחודש מרץ החלו בפיב"א להתכונן לאפשרות שאוקראינה לא תוכל לארח את היורובאסקט, ועל פי אחד הבכירים בארגון, 16 מדינות כבר הספיקו להציע את עצמן כמחליפות אפשריות, וישראל ביניהן. אחת האפשרויות שהועלו בפיב"א אירופה היא לחלק את האירוח בין ארבע מדינות שונות, כאשר ישראל נחשבת למועמדת מרכזית להיות אחת מאותן מדינות.

מי שנחשבת למועמדת המרכזית נוספת היא צרפת, אולם זו תיתקל בבעיה שכן ההיכל המפואר ביותר שלה, בברסי, נכנס לשיפוצים וספק גדול אם יהיה מוכן עד הקיץ הבא. שאר המדינות שהגישו את מועמדותן הן בלגיה, בוסניה, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, אסטוניה, יוון, ספרד, ליטא, לטביה, גרמניה, פולין, סרביה וסלובקיה.