בית הלחמי: מוזר להבטיח עוד גביע בשלב הזה

נפתח קמפיין אל' אירופה לעתודה בארץ. אבדיה: מגיע להנהיג

רועי כהן
רועי כהן  26.02.19 - 12:25
תחילת כתבה

קמפיין אליפות אירופה לנבחרות עתודה שתיערך בישראל בחודש יולי (13 עד ה-21) יצא לדרך עם מסיבת העיתונאים של איגוד הכדורסל. הכחולים-לבנים רוצים להגן על התואר מול הקהל הביתי, ויציגו נבחרת מוכשרת בהנהגת אלוף אירופה מהשנה שעברה, דני אבדיה, וים מדר מהפועל ת"א.

יו"ר האיגוד, עמירם הלוי, בירך: "כבוד גדול למדינת ישראל שהצלחנו להביא אליפויות אירופה לישראל בשלוש השנים האחרונות. זה מעיד על מעמדנו הטוב באירופה. אין לי ספג שתהיה חגיגה בקיץ". מפיק האירוע, דני בנעים מחברת קומטק, הוסיף: "אני מתרגש תמיד מחדש. זו זכות לעשות אירועי ספורט. נעשה הכל שתהיה תחרות שמחה ומקצועית. כל אירוע ספורטיבי בארץ עוזר לפתוח את הדלתות".

מאמן הנבחרת, אריאל בית הלחמי, ניסה להנמיך ציפיות: "זה כבוד גדול לכדורסל הישראלי. זו חווית ספורט. זו זכות גדולה לאמן את הנבחרת. אני גאה ומתרגש ומצפה לאליפות. להבטיח עוד גביע זה מוזר. הכל יכול להיות בסוג כזה של אליפות. נראה נבחרת מגובשת עם סגנון זהה. רוב השחקנים יהיו חדשים. מקווה שהם יפנימו את הדרך ויבינו שהנבחרת חשובה מכל אחד".

בית הלחמי גם ביקר במרומז את מאמני ליגת העל: "יש הרבה שחקנים מוכשרים בארץ. הם צריכים לשחק ולא הזרים, אם הם לא מקבלים הזדמנות בליגת העל, אז בליגת העל".

אבדיה מודע לאחריות על כתפיו: "אני מגיע כדי להנהיג את החברים לצידי ולעשות את הטוב ביותר. זה מדהים שהאליפות פה בארץ. נרגיש בבית וזה יעזור לנו. תמיד קשה יותר לשמור על הגביע מאשר לזכות בו. כולם מתייחסים אליך כפייבוריט. נצטרך לעשות את הטוב ביותר". מדר הוסיף: "אני מכיר את האולם טוב. יש פה אווירה טובה, מקווה שכך יהיה גם בקיץ.