כמעט מוכנים: 87:89 לישראל על קרואטיה

צפו: ניצחון דחוק בהכנה. אלבר הוביל עם 18. אבדיה קלע 12

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: דני מרון)  05.07.19 - 15:39
תחילת כתבה

אליפות אירופה לנבחרות עתודה תתחיל בשבוע הבא בישראל, והנבחרת שלנו נמצאת בשיאן של ההכנות לקראתה. היום (שישי) הנבחרת ניצחה 87:89 את קרואטיה במשחק אימון בהיכל קבוצת שלמה, ששחזר את גמר אליפות אירופה של 2018, בו זכתה ישראל בתוארה הראשון אי פעם.

הנבחרות לא הראו יכולת גבוהה במשחק, כאשר שתיהן התקשו מאוד בהתקפה, והרבו לאבד את הכדור, מה שגרם למשחק להישאר צמוד לכל אורכו. שני כוכבי הנבחרת, דני אבדיה וים מדר, התקשו להיכנס למשחק במחצית הראשונה, אך ברבע האחרון הם היו בין אלה שהשאירו את הניצחון בבית. שחקנה של הפועל תל אביב אף קלע שש נקודות רצופות, ונתן אסיסט מרשים לשלשה של עידן אלבר, שבדיעבד התברר שניצחה את המשחק.

אלבר, ששיחק השנה בהפועל כפר סבא מהליגה הלאומית בהשאלה מקבוצת האם שלו, מכבי תל אביב, היה המצטיין במשחק לכל אורכו, וסיים עם 18 נקודות.

אריאל בית הלחמי היה מרוצה מהתצוגה של חניכיו, אך הדגיש כי הם צריכים להשתפר לקראת האליפות: "אנחנו צריכים לשחק מהר יותר בהתקפה, אבל הוכחנו שוב שיש לנו אופי, וניצחנו פעם שנייה ברציפות משחק צמוד נגד קרואטיה. טוב שאנחנו מקיימים את הטורניר הזה בבית, זה יעזור לנו להכין את עצמנו לקראת ההתרגשות באליפות עצמה".

ים מדר, שלא הציג את היכולת הרגילה שלו ברוב שלבי המשחק, החמיא לאלבר על משחקו: "הוא חשוב לנו כמו כל שחקן בנבחרת. היום הוא נתן משחק גדול ואני מאוד שמח בשבילו".

מחר תמשיך ישראל את טורניר ההכנה, כשתפגוש את ליטא, וביום ראשון היא תשחק מול ספרד. היום תחסר הנבחרת ארבעה שחקנים: חנוכי, זיס, אביבי ושבת הפצועים. כאמור, בשבוע הבא תחל הנבחרת את האליפות, כשתשחק מול סרביה החזקה. בהמשך האליפות תפגוש ישראל, שתשחק את כל משחקיה בהיכל קבוצת שלמה, את איטליה ואוקראינה.

מהלך המשחק

ישראל פתחה בחמישייה עם: ים מדר, דני אבדיה, יאיר קרביץ, תומר פורת, תומר לוינסון. קרואטיה עם: אנטוניו ירדאנו, טוני נאקיץ', דומאגו סאריץ', איבן ורגוץ', דאנקו בראנקוביץ'.

המשחק נפתח במהלך נהדר של דני אבדיה, שיצא למתפרצת ומסר כדור על חצי מגרש לתומר פורת, שהעלה את הנבחרת ל-0:4. הקרואטים הגיבו ישר בריצה של 0:7, כשטוני נאקיץ' משלים את הריצה עם ליי-אפ נהדר. שתי הנבחרות המשיכו להחליף סלים ביניהן ונשארו צמודות עד סוף הרבע הראשון, שנגמר ב-17:17.

הרבע השני נפתח באותה רוח, כשאף נבחרת לא מצליחה לפער של יותר מ-3 נקודות. דני אבדיה קלע את הנקודות הראשונות שלו במשחק מקו העונשין שלוש וחצי דקות מפתיחת הרבע השני. שתי הנבחרות הצטיינו בשלב הזה בעיקר בהגנה, כאשר בהתקפה הן התקשו לפגוע, עד שרז אדם ועידן אלבר (שסיים כקלע המוביל במחצית, עם 10 נק') איפסו את הכוונת שלהם מטווח ה-3 קצת לפני שהמחצית נגמרה. בסיום המחצית, ישראל ביתרון 37:40.

ברבע השלישי הרמה של הנבחרות, שלא הייתה גבוהה מלכתחילה, עוד ירדה, ונראה שאם הן רוצות להצליח באליפות הקרבה, הן יצטרכו להשתפר. עד אמצע הרבע, שני כוכבי הנבחרת, ים מדר ודני אבדיה, התקשו להציג את היכולת שמאפיינת אותם בדרך כלל, כשקלעו 4 נקודות כל אחד ב-25 הדקות הראשונות של המשחק. שחקן מכבי תל אביב החל להראות ניצוצות מאוחר יותר, כשקלע 5 נקודות רצופות והעלה את ישראל ליתרון נקודה. ההתעוררות של אבדיה, העירה את שתי הנבחרות, והן החלו לקלוע מבחוץ. בסיום הרבע 61:64 לישראל.

את הרבע האחרון פתחה ישראל עם שלשה נהדרת של אופק מלכה בן ה-19, שקלע עד אותו שלב 4/7 מטווח השלוש. אלבר המשיך להראות יכולת טובה כשקלע ליי אפ, והעלה את מאזנו ל-15 נקודות. ים מדר התעורר בדקות האחרונות, קלע שש נקודות רצופות והוסיף אסיסט נהדר לאלבר שקלע משלוש, והעלה את ישראל ליתרון 2, דקה לסיום המשחק. אך למרות היכולת הטובה, שחקנה הצעיר של הפועל תל אביב החטיא זריקת עונשין חשובה 10 שניות לסיום המשחק ונתן לקרואטים הזדמנות לנצח. הזדמנות שהם לא ניצלו. בסיום 87:88 לישראל.

קלעו לישראל: עידן אלבר 18 נקודות, ים מדר ויאיר קרביץ 13 כ"א, דני אבדיה 12, רז אדם 6, תומר לוינסון 5, בניהו סרור 4, אורי חי ותומר פורת 3 כ"א, שחר עמית ויובל חיים שותפו אך לא קלעו.
קלעו לקרואטיה: אנטוניו יורדאנו 17 נקודות, טוני נאקיץ' 14, יוסיפ באטיניץ' 12, דאנקו בראנקוביץ' 10, יאן פאלוקאז' 9, איוואן ורגוץ' ומתאו וידוביץ' 8 כ"א, דומאגוז' סאריץ' 5, קרסימיר ניקיץ' ודארקו באז'ו 2 כ"א.