נבחרת הנשים הובסה 90:51 בידי שבדיה

הפסד שלישי לחבורה של אלי רבי במוקדמות אליפות אירופה

עמרי מנהיים ואלון אמסלם  14.11.20 - 15:25
(FIBA)
(FIBA)
תחילת כתבה

נבחרת הנשים של ישראל הובסה היום (שבת) 90:51 בידי נבחרת שבדיה החזקה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה וסיימה את הבועה בכרתים עם שני הפסדים משני משחקים, כשמאזנה הכולל עומד על 3:0. "לא הצלחנו לשחזר את המשחק הטוב הקודם מול מונטנגרו, הפעם שיחקנו הרבה פחות טוב", אמר מאמן הנבחרת אלי רבי.

אחרי ה-77:40 במפגש הקודם בין הנבחרות בתל אביב, גם הפעם היה משחק חד צדדי לטובת הסקנדינביות, שעלו להפרש דו ספרתי כבר ברבע הראשון ומשם הוא רק הלך ותפח עד הסיום. את ישראל הוליכו דניאל רבר והקפטנית עדן רוטברג שקלעו 15 נקודות כל אחת, בעוד שאת השבדיות הובילה פרידה אלדברינק, שמשחקת בסן אנטוניו סטארס מה-WNBA, עם 28 נקודות. ישראל גם נכנעה ליום נהדר של שבדיה מחוץ לקשת - 15 מ-27.

הנבחרת של אלי רבי, שמורכבת משחקניות צעירות וחסרות ניסיון ברובן, הובסה גם במפגש הקודם בין השתיים ב-37 הפרש - ולמעשה מתייחסת לקמפיין הנוכחי כשאל קמפיין של שכר לימוד, שבו ישנם חילופי דורות משמעותיים. "היו שלבים שזה היה נראה לא טוב, אבל אני לא יכול להגיד שההפרשים לא משקפים את הבדלי הרמות", הודה רבי בסיום. "שבדיה היא נבחרת הרבה יותר טוב מאיתנו כרגע. פגשנו נבחרת ברמה מאוד גבוהה, עם מיומנות ביצוע ברמה גבוהה מאוד והבדלי הרמות באו לידי ביטוי".

ההפסד קבע שישראל איבדה סיכוי לעלות לאליפות אירופה, אם כי בשל העובדה שהנבחרת מורכבת משחקניות צעירות מאוד, זו כאמור לא היתה המטרה. עד לסיום הקמפיין, נותר לישראל עוד משחק אחד מול מונטנגרו, שאמור להיערך ב-6 בפברואר