$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
מוקדמות אליפות אירופה 2025
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 סלובניה 2 2 0 152:175 4
2 ישראל 2 1 1 158:151 3
3 פורטוגל 2 1 1 149:149 3
4 אוקראינה 2 0 2 166:150 2
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפנים לצ'כיה: ישראל הובסה מול איטליה

צפו. האזורי הובילו מההתחלה ב-68:88. עדיין יש סיכוי לעלות ביורובאסקט

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)
מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  16.06.23 - 17:29

זה אמנם לא היה חד צדדי כמו נגד בלגיה, אבל הפסד הוא הפסד. נבחרת הנשים של ישראל נכנעה היום 88:68 לאיטליה במשחק השני ביורובאסקט. לחבורה הישראלית לא הייתה תשובה לכוכבת האיטלקית סיסליה זאנדאלסיני שהתפוצצה עם 33 נק', ומן העבר השני ישראל הייתה ביום התקפי חלש בו אלכס כהן וירדן גרזון סיימו כקלעיות המובילות (15 נק' כ''א).

לנבחרת יהיה את סוף השבוע הקרוב למנוחה, ובראשון ההתמודדות האחרונה בשלב הבתים מול צ'כיה. ניצחון על צ'כיה ב-12 הפרש ומעלה יעלה אותנו לשלב הבא מהמקום השלישי.

קלעו לאיטליה: ססיליה זאנדלאסיני 33 נקודות (12 מ-16 מהשדה), לאורה ספרספיקו 16 נקודות, אולביס אנדרה 10, מריאלה סנטוצ'י 9, מרטינה בסטאגנו 7, קוסנטזה ורונה וג'סמין קיז 4 כל אחת, פרנצ'סקה פאן ולורה קוביי 2 כל אחת.

קלעו לישראל: ירדן גרזון ואלכס כהן 15 כל אחד, ג'ני סימס 13, עדן רוטברג ואליסה בארון 11 כל אחד, דניאל רבר 3. שותפו ולא קלעו: עדן זיפל, ליאור גרזון, גילי איזנר.

אם במשחק מול בלגיה עוד היה אפשר להגיד שפערי הרמות היו ניכרים, היום כבר אי אפשר לזקוף לזכות הנבחרת "רוח לחימה". גם מול נבחרת איטלקית לא הכי משכנעת, ישראל התקשתה להראות הנעת כדור משכנעת, ואינטנסיביות הגנתית. 25 נקודות של הנבחרת הגיעו מהקו, וגם היום הסקורריות המרכזיות בכחול לבן לא באו לעבודה. אליסה בארון סיימה עם 11 בלבד, ג'ני סימס עם 13.

הרבה סימני שאלה יופנו למאמן שרון דרוקר. הרוח ותחושת הביחד שדובר עליה לא מעט לאורך ההכנה נעלמה מהפרקט בדקות הסיום, ולאורך כל דקות המשחק הייתה תחושה שאין באמת בעלת בית. לפעמים זו עדן רוטברג, לפעמים ירדן גרזון, ג'ני סימס או בארון. בשורה התחתונה למרות הריבוי במובילות כדור, קשה להצביע על דמות מרכזית שתדע להרגיע את העניינים במומנטום שלילי.

כרגע ברור שישראל לא יכולה באמת לשאוף לסיים באחד המקומות הראשונים, ולקראת המשחק הנועל מול צ'כיה הנבחרת תרצה קודם כל להילחם על הכבוד. לצוות המקצועי יהיה הרבה חושבים לעשות בסוף השבוע הקרוב, כדי להבין איך מסיימים את שלב הבתים בתחושה חיובית.

מהלך המשחק

רבע ראשון: 18:30 לאיטליה

ישראל: דניאל רבר, ירדן גרזון, ג'ני סימס, אליסה בארון, אלכס כהן
איטליה: ססיליה זנדלסיני, לאורה ספרפיקו, מריאלה סנטוצ'י, ג'סמין קיז, אולביס אנדרה

ישראל עלתה עם שינוי בחמישייה לעומת המשחק מול בלגיה, כאשר דניאל רבר פתחה במקום עדן ציפל. יחד עם רבר עלו ירדן גרזון, ג'ני סימס, אליסה בארון ואלכס כהן. איטליה השיגה 0:5 מהיר, כשישראל התקשתה לפתח קצב התקפי. לאורה ספרנפיקו העלתה את האיטלקיות ליתרון דו ספרתי מוקדם, אבל אינטנסיביות הגנתית מצד ישראל הובילה לריצת 0:7 נגדית בראשות סימס ובארון. המשחק התחמם כששרון דרוקר קיבל עבירה טכנית מוקדמת, שקטע מומנטום של המארחת, ובתום הרבע הראשון לוח התוצאות הראה 18:30 לאיטלקיות.

רבע שני: 31:47 לאיטליה
ישראל פתחה באנרגיות גבוהות את הרבע השני, כשבלוק של אלכס כהן הוביל לטראש טוק קצר עם מרטינה פאסינה. האורחת ציננה את ההתלהבות הישראלית עם ריצת 0:5, כשאליסה בארון המשיכה להתקשות למצוא את הטבעת. פאסינה העלתה את איטליה ליתרון שיא של 16 נק', ולמרות שישראל ניסתה לצמק, סיסליה זאנדאלסיני השתיקה את ההיכל עם שתי שלשות, ובתום המחצית הראשונה לוח התוצאות הראה 31:47.

רבע שלישי: 45:67 לאיטליה
האיטלקיות יצאו מתוך לוע לתוך הרבע השלישי, וריצת 0:7 מהירה גרמה לדרוקר לקרוא לפסק זמן. זאנדלסיני המשיכה לעשות ככל העולה על רוחה על הפרקט, וליי-אפ שלה העלה את האיטלקיות ל-39:60. דרוקר הרבה בחילופים, אבל הנבחרת שלו התקשתה לצמק את ההפרש מאיטליה, שנשאר דו ספרתי עד לסיום הרבע.

רבע רביעי: 68:88 לאיטליה
ישראל עלתה בפיגור 22 נקודות לרבע האחרון, וב-10 הדקות האחרונות היא לא באמת הצליחה למצוא את הדרך למשחק. זאנדלסיני וספריאפיקו המשיכו לתפור את הנבחרת בהגנה, ובצד ההתקפי לא ראינו הנעת כדור וקצב משחק משכנע מצד הישראלי. בסיום המשחק לוח התוצאות הראה 88:68.